| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar fi,în viziunea voastră, o lume fără proşti?

43 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Ok atunci cred ca inteleg!

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Oricum in fond nu te obliga nimeni sa fii gay bisexual etc! sau sa practici prostitutia videochat-ul webcam-ul! dar aici depinde ce vrei sa faci cu viata ta! probabil eu la asta am vrut sa ma refer! ma rog! sa nu regreti dupa aia ca ai ales drumul asta! majoritatea care se apuca de asa ceva! au succes! dar pe urma! ajung la fundul sacului! si numai stiu cum sa iasa de acolo!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Pai asta am zis ca nu tine de inteligenta daca esti gay sau bi, de aia nu trebuie asociati prostii cu astia, la aia ma refeream.

Si de ce sa regrete cineva drumul ala?! De ce sa ajunga la fundul scaului?! Adica a luat gramada de bani, isi cumpara 5 apartamente si le inchriaza, traieste din chirii toata viata si nu stiu cum sa mai iasa de acolo sau cum?
Asta chiar e dovada de inteligenta sa nu considere astea nasoale doar ca asa considera societatea ingusta la minte, si ca isi asigura un trai bun a la long in loc sa lucre pe nimic la stat sau patron, aia e putin de regretat cand ajungi la 50 ani si nu te-ai ales cu nimic, la o adica zic.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Da ai dreptate!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Regreta de fraieri, ca li s-a indus de societate ca e pacat, ca e rusinos, ca e un lucru rau, si ca nu s-a maritat/insurat de parca asta e o fericire, pai asta inseamna obligatii in plus, atat. Dar sunt si multi care nu regreta, pai eu am fost la una dama de consumatie si am intrebat-o, a zis zambind "pai eu la vara imi iau un apartament cu 2 camere, si am abia 24 de ani, ce sa regret? Ca nu-s sluga la unu si sa mai ii suport si toanele? Copii n-am nevoie sa-mi faca praf viata si zilele", m-a cam uimit putin. Si era prin 2000 cand era un ap cu doua camere 15000 de dolari, imi inchipui acum cate are!

Si pe multe am intrebat daca regreta si ziceau ca nu are sa regreta ca le curg banii multi, isi pune ala prezervativu`, da de doua ori si pac gata suta de lei. Cat muncea pentru 100 de lei? Si erau si de 19 ani, 22, 27, 35, deci varste diferite.
Dar multe erau si studente, deci isi faceau si cartea, altele deja aveau facultatea facuta, altele deloc, deci din toate categoriile.

Sunt si unele si unii (care faceau videochat si altele) care da, raman fara nimic pe la 40 ani, n-au strans nimic si nici un rost nu au, dar aia-s mai fraieri, normal ca regreta astia, am vazut femei in Germania care si la 50 ani profesau, deci 40 nu e mult.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu oricum nu am treaba cu astea! nu fac videochat nici webcam! si asta e bine! sigur imi plac modelele care sunt acolo! dar sa practic asa ceva niciodata! imi plac inclusiv si alea de matrimoniale!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Pai da, fiecare cum gandeste. Si mie imi plac site-urile de matrimoniale.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

As fi surprins sa aflu ca acum pe timp de coronavirus! webcam videochat sunt singurele afaceri care mai merg cat de cat!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Stiu. E si normal, si steamu o duce f bine cu vanzarea de jocuri, mai bine ca oricand. Dar faptul ca multi nu au ce face acasa, spune foarte multe, desi au voie sa iasa afara cand vor.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Da corect! desi cu coronavirusul asta! e de preferat sa stea in casa!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Pai sa stea, sa mai renunte putin doar la prosteala si panarama afara, si sa mai faca si altele, ca altfel s-ar putea sa nu mai faca nimic, sa ajunga prin pamant pe undeva. Deci au de ales intre doua rele, aia e. E nenorocire, a zis Arafat ca virusu sta si prin praf! Cat mai putin iesit chiar si cu masca, ca nu e etansa aia, daca te uiti in parti sufla vantu.
Adevaratele masti bune sunt alea FFP2 si FFP3 cu supapa din aia in varf.
Trebuie sa fie etansa, si sa respiri doar prin filtrul ala, altfel e frectiune.

Sunt multi care nu au timp sa se plictiseasca acasa, oare de ce?! Retoric intreb.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Astfel de masti nu exista la noi! au incercat si in afara sa faca rost! degeaba! la noi trebuie sa apara pe piata daca este! dar asta dureaza ca e la viteza melcului!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

E nu exista, de aia am vazut si unu pe strada cu asta, si ceva medici, exista dar nu pentru oricine.