| xDxDxDxDxD a întrebat:

Cum as putea inlocui frana rolelor? big grin Adica. ce material as putea folosi? Stiti vreun alt mod de a ma opri? Mentionez ca pe net nu am gasit frana care sa se potriveasca.

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Alt mod in care sa te opresti ar fi sa ti un picior in spatele celuilalt, dar nu paralel ca si cand mergi, ci sa il tarasti practic, formand unghi drept.

1 răspuns:
| me4u a răspuns:

Daca ai role Fila gasesti frane la www.Skates.ro si costa cam 25 lei. Altfel in functie de firma de la care ai rolele trebuie sa cauti la importator.