| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa determin pe o colega sa nu mai fie atat de invidioasa? pls raspuns urgent

2 răspunsuri:
| JeRo a răspuns:

Nu prea ai cum sa schimbi firea uni om deci nu cred ca vei avea sanse prea mari sa o schimbi dar "incercarea moarte n-are".

identitate
| identitate a răspuns:

Da de pomana tot ce ai (material) si renunta la tot ce ii place din viata ta (inclusiv prieteni)!
Bine, un rand de haine si, mai ales, chiloti si sutien pastrezi! Daca mergi dezbracata la scoala... iar o sa fie invidioasa!winking

Invidia e o boala incurabila. Poti doar sa temperezi asa ceva. Daca ii mai "arunci un os" din cand in cand, o sa fie mai "buna". Mai exact daca o lasi sa profite (cu o limita) de pe urma ta o sa ai liniste. Daca nu esti dispusa... ignor-o! Ea (si toti cei ca ea) nu o sa se schimbe niciodata...