| D3I3 a întrebat:

Cum aș putea să-i cer verișoarei mele cartea înapoi? I-am împrumutat-o acum 2 săptămâni și mi-a zis că o voi returna data viitoare, dar deja au fost 5 "data viitoare" și nu mi-a returnat cartea. Acum e la mine, dar îmi este rușine să-i zic de carte... dăh.Cum aș putea să-i zic să-mi returneze cartea? Că chair îmi trebuie să citesc ceva în ea...

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Spune-i ce te doare, altfel rămâi fără carte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a întâmplat faze din astea, tot la fel cu vară-mea, nu am mai primit nimic înapoi.
Te duci la ea acasă, îi spui că te-ai dus pentru carte și că ai nevoie urgentă de ea, nu îți fie rușine, e cartea ta, trebuie s-o recuperezi și atât.

| CristinaCMH a răspuns:

Spune i ca a trecut ceva timp de cand e la ea si ca trebuie sa citesti ceva din ea. Simplu

| DralyaDary a răspuns:

Spune-i adevarul, ca ai nevoie de ea si ca a trecut de mult de cand i-ai dat-o.

| Arietyx a răspuns:

Spune-i simplu, ai nevoie de cartea înapoi. Du-te la ea acasă, sparge uşa, recuperează cartea, şi te întorci. =]]