| împreunăfacembine a întrebat:

Cum as putea trata sau tine sub control anxietatea pana când voi avea posibilitatea sa ajung la medic?

Eu niciodată nu ma pot concentra pe nimic, iar odată cu școala online eu nu pot retine și înțelege nimic din ce ni se preda și simt cum uit absolut tot ce am învățat pana acum. Tot timpul mi-e frica când stau în față telefonului și am impresia tot ca nu o sa știu nimic și ca voi rămâne repetent și chestii asemănătoare. Pe primul semestru am avut media semestriala 9 și ceva cu excepția mediei de la engleza care a fost 5. Cea mai mare frica a mea e engleza. Mi-e teama și simt cum nu mai am puteri.

Ce sa fac? Cum sa ma motivez și sa înțeleg ca va fi bine?

1 răspuns:
| m4r1utzz4 a răspuns:

Meditează
regăsește.te ascultând muzică de calitate
apelează la profesorii (la eng)
succes