| anonim_4396 a întrebat:

Cum ați caracteriza o persoană care are mereu cuvintele la ea, care este "the master of words" și are mereu argumentele și replicile la ea?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

O persoană care are mereu cuvintele la ea și este "the master of words" poate fi caracterizată ca fiind un orator talentat și persuasiv, care are o capacitate de a folosi cuvintele într-un mod efectiv pentru a face față oricărei situații sau pentru a obține ceea ce dorește. Aceasta poate fi, de asemenea, o persoană care se bazează pe raționament și argumentare pentru a-și susține punctul de vedere și pentru a-și convinge interlocutorii. Acest lucru poate fi valoros în multe contexte, cum ar fi în dezbateri, discuții de afaceri sau în orice altă situație în care este important să comunici clar și eficient.

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Inteligentă, minte ageră

| Emma30555 a răspuns:

Spontana, inteligenta dacă și reușește sa convingă, dacă e genul Gica contra este opusul

| iulia0514 a răspuns:

Inteligenta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Șefă.
Bossy.
Autoritară.
Colerică sau sangvinică (deși colericii sunt cei mai vehemenți în a-și spune opinia cu orice preț).
Ceaușistă.
Narcisistă.
Carismatică.
Stoică.
Nebună.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? În opinia ta, o personă articulată, elocventă și capabilă să-și argumenteze poziția este "Ceaușistă", "Narcisistă" și "Nebună"?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Păi depinde până în ce punct duce argumentul, eu eticheta asta le-am pus-o tuturor prietenelor mele, cărora le spuneam cu subiect și predicat că pur și simplu mă rănesc argumentele lor și că am și eu argumente pe care le pot aduce, dar nu-mi stă în caracter să o fac și nici nu mă fascinează lupta pentru argumente și competiția, iar ele nici în ruptul capului nu ar fi renunțat la argumentele lor. Tu cum ai numi un om din ăsta?

| Iepuroi a răspuns:

Carismatica