| andreea_5374 a întrebat:

Cum comentati articolul "Nimeni nu este mai presus de lege"? Care este parerea vostra despre acest articol?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Adica, nu avem voie sa sfidam legea, trebuie sa o respectam cu sfintenie, independent de varsta, sex, religie sau pozitie sociala.
Ar fi prea frumos sa fie asa! Sunt de acord cu acel articol intrutotul. Dar, usor, usor, chiar si nerespectarea legii intra in normalitate involuntar. Avem nevoie de majoritate pentru a schimba ceva in acest sens, dar cum suntem putini, ne pretam la a ne conforma. In ziua de azi exista lege pentru cei modesti din punct de vedere financiar, pentru ceilalti exista doar beneficii, si rareori cate o tentativa de aplicare a legii.

1 răspuns:
| frvtel a răspuns:

Eu asi zice ca banii sunt mai presus de lege.