| lorra mng a întrebat:

Cum considerati Craciunul ideal?

Răspuns Câştigător
| just|breathe a răspuns:

Imi place intrebarea asta.happy. Eu consider astfel Craciunul ideal:sa merg cu colindul, sa ma aflu in mijlocul tuturor rudelor mele si prietenilor, sa stam la masa, langa bradul imodobit, sa ofer si sa primesc cadouri, sa vorbim, sa ne distram sa ascultam colinde.Sa fie zapada...si sa simt atmosfera aceea de Craciun. Sper sa am un Craciun fericit... ceeace va doresc si voua:Craciun fericit >big grin

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Impreuna cu toata familia, ascultand colinde, bradul impodobit frumos stand mandru asteptand cadourile, afara ningand...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Alaturi de familie, cu masa pregatita cu tot felul de bunatati pregatite conform traditiei, un brad impodobit ca in fiecare an, sa ofer cadouri celor dragi, afara sa ninga, sa vina colindatori...

| JeSa a răspuns:

Bună! evident in familie, dupa care ar fi ideală o plimbare scurtă, care ajută foarte mult digestia... Numai bine!

| Gregory a răspuns:

Bună! Cel mai frumos Crăciun este acela în care întrevezi o evoluţie, o îmbunătăţire asupra ta ca om: încerci să fii mai aproape de Divinitate, te ocupi mai mult de latura ta spirituală (de sufletul tău), te străduieşti să fii: mai darnic/milos şi să faci mai multe fapte bune, mai răbdător, mai atent şi mai indulgent cu cei din jur, mai iubitor, mai politicos etc. Iar toate aceste sentimente le împarţi cu familia, prietenii, cei dragi ţie şi chiar şi cu duşmanii tăi pentru că mai înainte de toate trebuie să avem în vedere aceste aspecte şi mai apoi vor veni şi celelalte de la Dumnezeu, cu voia Lui! Sărbători fericite tuturor! happy

| remus a răspuns:

Craciunul ideal neaparat cu zapada, ger, undeva in zona Tg. Lapus, aproape de M. Gutaii, peisage de vis, gazde primitoare deosebite, traditii adevarate, manastire Rohia, Casiel pe Valea Strambului, aproape de Chiuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiilaughing eu vreau o compunere descpre vacanta ideala de craciun, am cautat pe toate site-urile si nu am gasit nimic, nici pe forumthinking