NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Cum credeţi, care este cea mai sângeroasă sărbătoare?
http://imgur.com/IqlYd4c
Iar cea mai ipocrită?
http://imgur.com/IhCRpcw

145 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Bwhahahaha,,chiar m-ai amuzat.
M-ai amagit acum ceva vreme cu o salata, ce se aude despre ea?

NOname
| NOname explică (pentru Drimmero):

E îngrăşământ demult.hee hee

Iar cum îţi sună cea de astăzi?
Avocado, roşii, castraveţi, ridichi, varză chinezească, varză roşie, salată verde, mult pătrunjel, ceapă verde, rucolă, fasole fiartă, nuci, caju, seminţe de pin şi de in, busuioc, origano, mentă... Ce ţi-ai putea dori mai mult? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Tu esti genul de bucatareasa careia ii place sa depuna multa diversitate in mancare.
Suna bine combinatia, vad ca te inspiri si din coline asiatice,, rosiile si castravetii sunt numarul 1 pentru mine, de n-as manca la asa ceva pana mi se face rau, macar stiu ca nu am ce sa patesc de la ele/
Chiar asa bucatareasa priceputa esti?

NOname
| NOname explică (pentru Drimmero):

Doar îmi place să improvizez şi să mă mereu surprind singură cu ceva nou şi plăcut. Iar de când sunt vegană, mă răsfăţ din plin.batting eyelashes A devenit mult mai interesant să gătesc, iar diversitatea alimentelor existente şi combinaţiile între ele nu încetează să mă surprindă. Aşa e când întorci privirea spre meleaguri mai sănătoase, neglijate până atunci. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Interesant ceea ce zici tu,avem un singur lucru in care cadem de acord si ne intelegem: mancarea!
Vezi ca eu sunt pradator,iubesc mancarea buna,, o treaba nu am cu bucataria, e suficient sa stiu sa-mi fac cartofi(spre rusinea mea), am alte treburi pe cap, decat sa gatesc, cu toate ca mi s-a mai spus ca am moaca de bucatar.
Iar tastam de mancare la 1 dimineata...de nu mi-a luat mancarea asta toate mintile pe care le mai aveam si eu.

NOname
| NOname explică (pentru Drimmero):

Da, ţinând cont că animalele nu intră la categoria "mâncare" pentru mine, se poate spune că ne înţelegem la mâncare. big grin

"...am alte treburi pe cap, decat sa gatesc"

Tocmai, unul dintre farmecele veganismului este faptul că devii mult mai atent la ceea ce bagi în gură, mai conştient, mai interesat, astfel bucătăreala devenind o activitate tot mai prezentă, plăcută şi distractivă. Nu mai e chestia aia seacă, în care dezgheţi o bucată de cadavru, o arunci în cuptor cu microunde, curăţi un cartof, doi, prăjeşti şi gata masa. Ţi se deschid instant orizonturile, iar imaginaţia zburdă fericită.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Problema nu ar fi imaginatia,pur si simplu nu vreau sa am de-a face cu bucataria,nu intra in pasiunile mele,,dar mancatul imi place)))).
E prea plictisitor pentru mine sa stau sa gatesc,consider ca o femeie e cu mult mai priceputa in arta gatitului decat barbatul,ii las intaietate.
Noi barbatii asta stim, sa mancam mult, dupa ce femeia saraca se chinuie cu orele stand in bucatarie.
Ar trebui ca femeia sa fie mult mai respectata, sa fie tratata asa cum se cuvine,, nu chinuita!

NOname
| NOname explică (pentru Drimmero):

Este uimitor cum ai reuşit să strecori sexismul şi feminismul în acelaşi mesaj.hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Se numeste arta,nu am fost misogin deloc,,respect femeia foarte mult, nu imi permit sa fiu misogin, din anumite perspective!
Ca a venit vorba...o gramada feministe aici pe site, le-am observat fugitiv, chiar sunt simpatice cand sunt infocate.

| noktambul a răspuns:

Sarbatori sangeroase nu exista. Pot exista, insa, sarbatoriri legate de evenimente sangeroase!

NOname
| NOname explică (pentru Drimmero):

Am zis "sexism", nu "misoginism", e o diferenţă. Tiparele astea "femeile la cratiţă", "bărbaţii la mâncat şi stat degeaba" sunt sexiste. Dar măcar ai fost blând, făcând-o, generalizare cu discriminare adică. tongue

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Nici intr-un caz nu as fi zis-o cu rautate, ce-ar mai fi fost,, sa ajung sa discriminez femeia, nici batut in cap nu as putea sa dau femeia la o parte.
Om fi noi 'trantori' cateodata,, dar avem la fel ca si voi calitatile noastre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, la idioteniile lui drimmuero doar scoti timid limba

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa-mi statuie daca tot ma idolarizezi!

| Drimmero a răspuns (pentru KoroSensei):

Oare fata pe care o ai poate sa te dea de gol in a spune altul ce meserie porti sau vei purta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa iti faca NOname ca ea te place in secret. altfel nu imi explic

si n-o mai arde tu imperativ cu mine

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai relatii si iubiri virtuale aveti in capul ala, n-am mai vazut asa ceva,, doar ipostaze tandre inventati, pe bune acum
))))))) Pui din nou hoarda aia de pustani pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ea are.
intelege odata ca "nu suntem in cardasie"

| Mayhem666 a răspuns (pentru KoroSensei):

M-a amuzat asa de rau raspunsul tau, ca nu am putut sa nu-ti raspund inapoi, si sa nu te intreb, daca stii ca sunt ateu? O parte din raspunsul tau, m-a facut sa cred, ca tu credeai ca eu sunt crestin. Nu, nu sunt, sunt ateu.
P.S. Eu imi pastrez parerea, oricum vreau sa plec din tara asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu esti in afara gloatei? Tu esti ala care e pus primul sa 'atace'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai incerca sa intelegi chestii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te platesc bine? Pauze de masa incluse,, tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e drimmero, suntem cu totii platiti. nu e ca faci tu ceva gresit. nu. e soros. el finanteaza tot.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai pierdut din credibilitate, ia-te de mana cu Octopus bla bla 'philosofium" lui peste, va potriviti de minune.

| Choasmakerangel a răspuns:

In general orice sarbatoare la care se sacrifica animale(oameni, prin triburi cred)Si cea mai ipocrita pastele si craciunu pentru ca religia spune ca violenta nu e buna si asa zisu Dumnezeu e ''bun''da' mereu cand vine vorba de religie n-are cum sa nu lipseasca cuvantu crima sau sange.SI eu mananc carne de porc cum alti mananca alte animale, inca incerc sa devin vegetarian

| SG1995 a răspuns:

Nu cumva voi sunteți ipocriți? Dar cu bietele plante cum rămâne, ele nu au viața? Pe ele de ce le ucideți? laughing

Suntem ființe omnivore, așa am fost milioane de ani și practic regimul omnivor a jucat un rol important în supraviețuirea rasei umane, așa am ajuns în vârful lanțului trofic. By the way, de ce evitați realitatea, toate celelalte ființe "abuză" de celalate specii, câini se violează între ei, de fapt în lumea vaciilor nici nu există conceptul sexualitate consensuală, pentru că nu au inteligență conceptuală, să numai vorbim de lei care ucid tot ce prind, de rechini care sunt până și canibali. Mda, nici mie nu prea place industria cărni, că na țin animalele alea în condiți excrecabile, de aceea prefer carnea din propria gospodărie, în care animalele sunt ucise relativ rapid.

| ShaOfHatred a răspuns:

Craciunul in Romania e cea mai sangeroasa.Sa vezi numa cum se calca batranii in picioare pentru cozonac.
Pastele e cea mai ipocrita in Romania deoarece ne dam drept un popor crestin dar uitam traditiile si toate lucrurile care ne leaga de crestinism.