| GabrielICG a întrebat:

Cum credti ca va arata planeta si omenirea in 100 de ani?

26 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Chef de intrebari? laughing)
Va fii schimbata.Altfel de oameni.Copii care isi traiesc viata virtuala, nu cea reala. Parinti focusati doar pe partea materiala, bunici barfitori...

| Drimmero a răspuns:

O sa fie multumita ca va castiga si Arsenal inca o data campionatul englez! Ce pot sa spun? Habar nu am, tehnologia o sa fie net superioara celei de astazi!

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Dea laughing, lol bunici barfitori laughing))))hahah

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Ce?
Așa e laughing)
Cu tine in frunte laughing)

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Ei laughing, mai dureaza pana o sa fiu bunic laughing)

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Never say never!winking
Nu stii ce aduce ziua de mâine!

| fantastica a răspuns:

Am citit o data un articol despre cum oamenii credeau cu o suta de ai in urma ca o sa arate pamintul astazi. Nu tin minte exact ce pareri aveau ei. Dar eu de multe ori mi-am imaginat ca peste vreo suta de ani masinile vor zbura. Si a fort o surpriza pentru mine cind am intilnit aceasta idee printre cele scrise cu o suta de ani in urma.

| GabrielICG explică (pentru fantastica):

Aha, e bun ca esti optimist.
Eu cred ca totul va fi distrus in 100 de ani

| fantastica a răspuns:

Cit despre ce cred eu....nu stiu, peste o suta, sau o mie de ani, dar la sigur viata de pe mamint va disparea.
Dovada: cel de-al Treile Razboi Mondial. El va fi fatal pentru planeta noastra. Dar sunt un optimist fara leac. Sper foarte mult ca oamenii sa gaseasca limba comuna si nu vor permite inceputul acestuia.))

| fantastica a răspuns (pentru GabrielICG):

Wow)) Se pare ca gindim cam la fel

| GabrielICG explică (pentru fantastica):

Da laughing, amandoi suntem realisti si amandoi vedem adevarul, ww3, colaps economic si multe altele care o sa urmeze, resursele nu sunt de ajuns pentru ca deja suntem prea multi, dar si eu incerc sa fiu optimist, daca oamenii isi vor schimba gandirea o vom duce mult timp bine

| fantastica a răspuns (pentru GabrielICG):

Mda, totul depinde de oameni.
Apropo, stiai ca, dupa mai multe cercetari, oamenii de stiinta estimeaza populatia Pamintului la 7 miliadre de oameni, ceea ce constituie 6, 5 % din numarul total al oamenilor ce-au locuit vreo data pe Pamint?

| whatevernvm a răspuns:

Nu va arata

| GabrielICG explică (pentru fantastica):

Lol, interesant

| GabrielICG explică (pentru whatevernvm):

Aha

| GabrielICG explică (pentru AdrianVoicu):

laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omenirea la fel ca acum. Și ca acum 100 de ani.
Iar planeta... depinde cât interes vor avea oamenii să o protejeze 'n' stuff.

| darrio2007 a răspuns:

Cand voi termina scoala de clarvazatori te voi anunta.

| GabrielICG explică (pentru darrio2007):

Daca nu te intereseaza nu mai lasa com aiurea

| darrio2007 a răspuns (pentru GabrielICG):

Ba ma intereseaza dar putina lume poate sti ceea ce vrei tu.

| GabrielICG explică (pentru darrio2007):

Eu am cerut o parere laughing)

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asta nu cred ca vom afla noi.

| TheWomanCat a răspuns:

Extraterestri printre noi, oamenii traind pe Marte si calatoria in timp laughing

| gndsnns a răspuns:

+ Ca daca se va intmpla cum au zis fantastica si gabriel.Si omeirea va supravietui nu vom fi mai mult de miste mingi grase si obeze immobile tehnologia ne va dituge nu in modul sf ci in modul ca fotalul sportul si tot restul vor fi uitate uitati-va la america cea mai puternica tehnologie si 38 '5 la suta din americani sunt obezi

TEORIA DOI AR FI CA DUPA URMATOARELE RAZBOAIE DIN SETEA DE UTERE A TUTUROR CONDUCATORILOR LUMI VOR FI DITRUSI TOTI MAI PUTIN CATEVA SUTE DE OAMENI CARE SE VOR ALIA SI VOR RE CREEA O CIVILIZATIE DE LA INCEPUT CU O ALTA GANDIRE SI O ALTA METODA DE A ORGANIZA TOTUL

SI ULTIMA MEA TEORIE ESTE CA TOATA PLANETA VA FI VA FI EPUIZATA DE RESURSE SI TOTUL VA MURI PROBABIL DISTRUGAND ORI CE FORMA DE VIATA

CEL PUTIN PAREREA MEA ASA CRED EU CA VA DECURGE TOT

| GabrielICG explică (pentru gndsnns):

Mhm happy... imi place ca ai imaginatie, ceilalti debea au reusit sa isi imagineze lumea peste 100 de ani. Eu cred ca va incepe cu colapsul economic dupa ww3(world war 3) dupa se va crea o noua societate cu un singur guvern.
Ar mai fi un scenariu in care lumea ar deveni un 'paradis' laughing dar pentru ca acel scenariu sa se adevereasca trebuie schimbata gandirea oamenilor