| 95AnastasyaNastyaSya0997 a întrebat:

Cum deosebesti o țigancă de o româncă?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

De multe ori după vorba, Nu la toate dar in general au un vocabular aparte.Ca sa nu mai vorbim de culoarea pielii, parul brunet natural maxim saten (sunt extrem de putine blonde), trăsăturile fetei daca esti suficient de avansat sau atent in a analiza oameni.Si uneori chiar mirosul, uni au un miros a lor.
Bătrâni se mai luau si dupa numele de familie.

8 răspunsuri:
| Mihairadolovici a răspuns:

Țiganii (cunoscuți și sub numele de romi[1]) sunt membri ai unei populații nomade de origine hindusă. Femeia este individul adult din specia Homo sapiens care, conform sistemului genetic de determinare a sexului la nivel genetic este de sex femeiesc

| romeo78 a răspuns:

Unele fete, la caracter, românce fiind, sunt mai țigănci, decât o țigancă autentică.
E o întrebare retorică, presupun. Căci a încerca să diferențiezi oamenii după naționalitate, este rasism.
Oricum, după haine, cum vorbesc, îți dai seama ce nație este. Dar, există țigănci mult mai educate și cu bun simț decât o româncă.

| Gabylucachi a răspuns:

Limbajul si gesticularea, atât.

| Sofer a răspuns:

După voce.

| Bariel a răspuns:

Dupa accent! Poti sa i spui "Has moro car" daca te scuipa sau incearca sa sune pe cineva, atunci da, poti spune ca e tiganca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa limba tiganeasca si portul tiganesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Accent, culoare si... comportament, probabil.

| DeyCj a răspuns:

Cam... greu, că unele românce s-au ţiganizat prin mediocritatea ce o emană în jurul lor, şi modul de a fi.
Sunt ţigănci care-s mai românce decât o româncă.