| Neimportant a întrebat:

Daca o fata care este romanca se casatoreste cu un tigan, devine si ea de etnia lui adica tiganca sau ramane tot la fel?

Răspuns Câştigător
| DeianVendetta a răspuns:

Tot româncă va rămâne, dar dacă vor face copii, aceștia vor fi jumate români, jumate romi.

4 răspunsuri:
| ema1ih a răspuns:

Eu stiam ca ramane romanca dar copii lor vor fi tigani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Etnia e una, cetatenia e alta. ce ai intrebat tu e ca si cum ai fi intrebat daca o persoana alba se casatoreste cu una de culoare va deveni si ea neagra sau nu

| blahblahx100 a răspuns:

Asta nu stiu, dar cred ca ramane romancathinking

| MhElenag a răspuns:

Ramane la fel...dar copii vor fi jumatate jumatate tongue si eu sunt romanca si iubesc un tigan big grin