| anonim9874 a întrebat:

Cum descarc pozele de pe un fujifilm s2950 am card de 4GB si mi-a dat in pachet si un asa zis "cablu de date" care nu stiu exact cum se foloseste are o mufa foarte mica si fina care vine bagata in aparat un usb pe care l-am conectat la pc si mai raman pe acelasi cap cu cel al usb-ului inca 2 mufe una alba si un galbena cum procedez? mentionez ca atunci cand cuplez mufa mica in aparat si usb-ul la pc, ecranul aparatului se face alb si scrie undeva intr-un colt sus "USB "
are cineva un fujifilm s2950? ma punteti ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

Nu am inteles exact explicatia ta dar voi incerca sa te ajut.
Am si eu un Fuji Finepix A900. Mufa mica vine bagata in aparat, iar celalalt capat al cablului cu 3 mufe intra la televizor,in mufele unde bagi DVD-ul sau alt aparat de acest gen.
Ar mai trebui sa ai inca un cablu cu o mufa usb micuta,care vine bagata in aparat si la celalalt capat o mufa usb normala care vine in PC. Atunci cand il cuplezi la pc,in mod normal trebuie sa-ti apara in "My computer" inca un disc "Local disc..." notat E, F, sau depinde cate discuri ai tu.
Succes!

1 răspuns:
| anonim9874 explică:

Am descoperit intre timp... mufa era defectatongue
multumesc frumos oricum