| Izabela000 a întrebat:

Cum e cu sesiunile la facultate? Medicina mai exact.Cat dureaza una? Se dau numai examene sau ai si timp separat sa inveti pentru examene? Cate sesiuni sunt pe an?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. O lună. 2. Ai timp. 3. Două.

| Nirvanaaa a răspuns:

O luna dureaza. Dar tine cont ca inainte e si presesiunea ( examenele de laborator) care mănâncă mult timp și sunt obositoare. Poți avea și 3 intr-o zi. Pentru ca ele se dau în ultima ora de lucrare practica.

Ai timp, dar nu prea. E multa materie, întrebările nu sunt pe nivele, pornești de la mediu în sus laughing. Timpul e limitat și depinde cum sunt puse examenele la nivel de serie. Șeful de serie le stabilește consultandu-se cu studenții fiecaror grupe din seria respectiva. Uneori depinde și de cum stabilește catedra, deci contează cum iti împarți timpul.

2 sesiuni. Dar asta e valabil doar 3 ani. Ca din anul IV începe partea clinica și vei avea module, nu mai exista sesiuni.