| RealKing01 a întrebat:

Cum e mai bine, gras sau slab?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Complexie atletica, in forma fara steroizi sau chimicale, dieta sanatoasa

| Mosotti a răspuns:

Slab e mai bine, slabeala nu face rau decat cel mult la estetica daca e exagerata.
Ingrasarea face f mult rau, si la estetica, dar si la sanatate, multe boli pornesc de la supragreutate.

Daca e sa alegi intre slabire mai exagerata si ingrasare exagerata.

Dar asa, echilibru e optim, sa fi la greutatea normala si atat, cu 2-3 Kg sub greutatea normala, ca sa ai loc sa te ingrasi putin daca o scurta perioada sari de caloriile necesare zilnic.

| SilentRain a răspuns:

Extremele nu sunt bune

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

A intrebat care e mai de preferat, nu daca extremele-s bune sau nu.
Adica sa zicem intre doua extreme, care e mai rea.
I-am zis care, dar i-am zis si eu ca si tine, ca echilibru e optim, adica greutatea normala minus 2-3 kg.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Nu are relevanță comentariul tău către mine, doa dacă ai vrut să te bagi in seama și să mă întrebi ce mai fac laughing

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Eu am stat ani pe forumuri, si uneori ne mai atrageam atentia unuia altuia ba ca suntem offtopic, ba altele, a ajutat la ordine partial, pe langa ca si echipa de moderare facea la fel, te trezeai cu avertisment "offtopic..." sau "raspuns irelevant".

Pe mine nu ma deranjeaza daca cineva imi zicea, ca de multe ori aveau dreptate, avea mare relevanta, daca greseam, ma corectam! In general trebuie sa incercam sa raspundem omului ce intreaba, nu sa ii zic eu "nu e bine ca fumezi", desi el intreaba care e mai bine, tigara electronica, sau cea normala? Stie si el ca nu e bine sa fumeze.

S-a luat si suspend pe faza asta pe alte forumuri, tocmai de aia, pe motiv "Intrebarea initiatorului a fost alta, raspunsul nu atinge intrebarea". Bine la recidiva, prima data primea avetisment.
Deci nu e deloc irelevant sa ne zicem uneori unuia altuia.

Eu ziceam "ma, a zis bine ala? Ia sa vad eu", nu ma suparam.

Altfel, forumul devine neserios, nu ajuta, pierde useri, nu zic ca se intampla des, dar se intampla.

Si aici avem useri care zic din prima "nu spuneti ca de ce faci asta, ca nu e bine, ca.".

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Mi-ai scris ditamai ciorba rădăuțeană aici, lasă vrăjeală și tu ești leșinat după mine și ai vrut doar așa sa te bagi in seama sa vezi ce mai fac
E clar, tot site-ul ma iubește laughing
Pai da sunt bine, încă singura, îmi cade un dinte și semi chelit, mai am și datori mă doare și ficatul laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Te-o iubi tot site, cine stie, nu stiu, eu iubesc pe toata lumea.
Deci mai bine slabi morti si sa iubim pe toata lumea zic eu, si sa ne iubeasca toata lumea, decat grasi si neiubiti de nimeni dar sa nici nu iubim pe nimeni. haha.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Panarama de om ce ești laughing auzi la el mă iubit tot site-ul
Sa te iubească aia grași pe tine, aia de-o tona

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai te-o iubi, de ce nu? Cum iubesc eu pe toti, poate si pe tine te-or iubi toti, de fapt asa zice dumnezeu, sa ne iubim aproapele nu? Ce conteaza ca-s slabi sau grasi, tot aproapele nostru sunt, haha.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai prins-o laughing
Așa o zis Mi-zau, sa ne-o tragem cu toți

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai normal ca a asa a zis dzeu, sa o dai, nu sa te duci cu ea in rai!
Pai chiar asa a vrut pentru barbati, sa si-o traga cu cat mai multe ca sa perpetuam (o jigodie natura asta, ca asta nu duce la ceva bun deloc), de aia i-a dat testosteronul foarte sus.
Si cum..si-o trage cu femei, e clar ca si ele o dau de rup.

| ReddY25 a răspuns:

Cu muschi

| sweetys a răspuns:

Sanatos. Atata timp cat compozitia corporala nu iti afecteaza sanatatea.

| timidu89 a răspuns:

Schilod. Obez ai dezavantaje nasoale

| ionur a răspuns:

Eu am fost și foarte foarte gras adică obez și slab și îți spun sincer cu adevărat ca este mult mai bine slab da nu slab dinală Schelod sa țisa vadă coloana și coastele ca am asa colegi ii ia vântullaughing)))) și de țineau de mine sa nu-i ia vântul și eu râdeam și și ei râdeaulaughing)))

Acum am 84 kilograme aveam 112 kilograme anul trecut și nu am ținut regim și nimic doar am muncit atata da la dulciuri rup adică efectiv rup tot cei dulciuri începând dimineața cu kinder și vreo câteva doze de redbul rece da acum în afară de kinder nu mai mănâncă alte dulciuri doar redbul cu pepene roșu și kinder uneori atata asta este totul.

| alexGeorge13 a răspuns:

Obez