| Tamarika a întrebat:

Cum e Toamna in orasul/ satul vostru?
Dau funda si va rog sa raspundeti

Răspuns Câştigător
| Kryss13 a răspuns:

Toamna este un anotimp interesant.Acest anotimp este dedicat covorului de frunze catifelate multicolore.Toamna avem parte de surprize frumoase cand soarele ne zambeste dar si surprize mai putin placute cand norii plang cu picaturi calde sau reci.Anotimpul toamna vine intotdeauna cu bucurii din belsug, acestea fiind fructele dulci si zamoase si legumele gustoase cu care toamna ne rasfata.Toamna ne pregateste cu incetinitorul de un anotimp mai friguros si mai pretentios avand in vedere starea vremii.Toamna este un anotimp colorat si incarcat de bucurii cu care ne rasfata. Succes si sper ca te-am ajutathappyhappyhappy

6 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Cum e toamna la tine aşa e şi la mine!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
In ziua asta de toamna la mine est inorat si ploua!

| wforweirdo a răspuns:

A fost destul de cald pana acum, dar azi a plouat si a fost mai frig.

| Clauvdgg a răspuns:

Pai la mine a fost foarte cald ieri.
Azi a fost frig, innorat si a plouat. A fost chai ca o zi de toamna.
Funda?

| diamantany a răspuns:

Ceau ieri era vremea frumoasa la noi in sat, azi s-a facut asa de frig si rece si vremea asta e fara suflet parca. Copaci is tristi ca raman fara podoaba lor ca in fiecare inceput de toamna. Dar stiu ele ca la primavara iar sunt cele mai frumoase inpodobite cu florii frumoase.

| Tamarika explică:

Vreau sa fie ca o compunere...cu figuri de stil si toate alea... daca se poate