| Vellingode a întrebat:

>MaiCe este satul si orasul? >funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Satul reprezinta o asezare cu un numar mic de locuitori si conditii mai grele de trai, iar orasul este asezarea mai populata unde se afla multe institutii in comparatie cu satul.

| LimonadaXd a răspuns:

Satul are un numar mic de locuitori, iar orasul are un numar mai mare de locuitori decat satul. Satul are o intindere mik. Orasul mai mare

| Ionela_6633 a răspuns:

Satul este o asezare rurala in care predomina agricultura.
Orasul este o zonă urbană formată de obicei din zone rezidențiale (de locuit), zone industriale și de afaceri, împreună cu funcții administrative destinate unei zone geografice mai întinse, de regulă situată împrejur.

| Vellingode explică:

Mai,stiu cei satu si orasu dar nu mai stiu cum era. satul este o asezare ...si aici nu stiu.