| Sweet155 a întrebat:

Cum este la puscarie? Sunt curioasa.

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Din cate am auzit conditiile nu sunt asa rele, cel putin la cea din orasul meu, dar cand te gandesti ca doar un om bolnav mintal(poate exagerez) sau cu niste probleme ar putea comite o infractiune imi este groaza de ce persoane se afla acolo. Daca inca esti la scoala poti convinge un profesor sa formeze un grup, sa vizitati inchisoarea, desigur cu acordul directorului inchisorii, liste cu nume si tot tacamul.

8 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

De ce nu te duci sa vezi cum e intr-o excursie de 2 ani?
E o emisiune "Condamnatii", sigur gasesti ceva pe youtube, ia interviu unui detinut si spune o gramada, iti va rapsunde la multe intrebari daca te fascineaza inchisoarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e ok atata timp cat nu scapi sapunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu vrei tu sa afli singura? Fa vreo câteva infractiuni si imediat te iau copoiiwinking

| ubox7007 a răspuns:

Stai chil, la femei este de 1000 de ori mai usor ca la barbati, nu tot timpu, dar in timp ce la barbati poti fi omorat pentru o tigara, la femei maxim o bataie scurta.

| Sweet155 explică (pentru ubox7007):

De unde stii?

| ubox7007 a răspuns (pentru Sweet155):

Intereseazate pe net, femeile primesc de obicei jumate din pedeapsa barbatiilor, fiindca societatea noastra tampita considera a fi femeie e un dezavantaj-pedeapsa deja (ceea ce eu consider ca este o tampenie si egalitatea adevarata nu cuprinde "femei" sau "barbati" ci persoane, indiferent de sex, dar cum gandesc eu nu gandesc si alti), dar da, am vazut multe emisiuni care prezentau viata in puscarie si la femei, era mult mai frumos si mai mult respect fata de detinut, cauta pe youtube, nu mai stiu cum se numea emisiune dar era ceva gen life in prison. Deasemenea si in Ro este la fel, puscariile sunt pe sexe, la fel si pedepsele (majoritatea).

| Amegadaisuki a răspuns:

Du-te si o sa aflii

| YesorNo a răspuns:

Cred ca groaznic.