| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cum fac ca Skype-ul/Steam-ul/Discord-ul sa NU se deschida automat cand deschid PC-ul?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Click dreapta pe bara de jos si apasa pe task manager, s-ar putea sa-ti apara un chenar mic, daca da, apesi pe cerculetul cu sageata in jos unde scrie 'more details', se face mai mare chenarul si ai categorii, Processes, Performance, App history...
Apesi pe categoria (tab-ul) pe care scrie Startup si in lista de mai jos vei vedea programele instalate, la coloana 'status' poti vedea daca sunt 'enabled' adica pornesc odata cu pc-ul sau 'disabled' adica nu pornesc odata cu pc-ul, poti da click dreapta pe fiecare programel din lista si apoi apesi pe 'disable', ai grija totusi ce dezactivezi, sa nu cumva sa te trezesti ca dezactivezi antivirus sau aplicatii ce tin de drivere, ce ai mentionat in intrebare pot fi dezactivate.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Start/run şi scrii msconfig/enter
debifezi de acolo ce nu-ţi rtrebuie(skypoe, steam, etc)
restart la pc

| syd2 a răspuns:

Le ai pe toate trei, lol.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru syd2):

?

| syd2 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Ce ma miram si eu ca o fata are si discord si steam. laughing

| Cinevacatoatalumea explică (pentru syd2):

De ce n-ar avea?

Răspuns utilizator avertizat
| TheSeventhSin a răspuns:

Intra la "run" daca stii.
Dai search jos la windows 7 sa-i ce windows ai si scrii run.
In run scrii msconfig si vezi ca sunt mai mukte taburi nu stiu cum sa zic dar mi se pare ca al 3 lea e unul gen startup prograns sau ceva de genul.
Si acolo trebuie sa debifezi ce programe vrei sa nu se deschida odata cu pc-u.

| Yulik2003 a răspuns:

Eu nu stiu exact cum, dar mai intai, daca se poate, schimba limba ca sa intelegi perfect ce face fiecare din setari. Chiar pe la inceputul setup-urilor, iti apare asta ca 'open with start up'. Nu e nimic complicat.

Sper ca te-am ajutat, Cinevacatoatalumea. Imi dai funda?