| DobreAndrei999 a întrebat:

Cum fac sa aflu cand a fost creat acest website care vinde tutun www.tutunvanzare.ro?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: deschizi website-ul si vezi tocmai jos la terminarea paginii principale ca scrie:

"Copyright 2023"
deci site-ul a fost creat anul acesta!

In orice caz, site-ul nu este legal si nici oficial, fiindca NU are pagina de Home unde sa mentioneze vreo companie sau inregistrare fiscala, avand chiar si poze facute neprofesional, in casa cuiva, in spate avand un raft cu carti ind ezordine, deci probabil in camera cuiva sau intr-o magazie, cu vanzari ilegale si plata prin curier.

| SaOCorectamPeVioleta a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai sa iti zic ce inseamna simbolul de Copyright de pe un site:

"A copyright notice is just what it sounds like: a written notice stating that a particular work is protected by copyright, and that you own that copyright.Year of Publication
A copyright notice must also state the year the work was published. A website is published when it's first launched. If you subsequently change the content on your site or you reorganize the pages on the site, you can refresh your copyright notice to the year of the update."

Daca nu te descurci cu engleza si nici cu google translate, ca pare ca varsta nu te ajuta, da-mi un semn si iti traduc.
Ce fail de raspuns.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Domain Name: tutunvanzare.ro
Registered On: 2022-06-09
Expires On: 2023-06-09
Registrar: TES Euro Media SRL
Referral URL: www.gazduire.net

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și important, nu lua pe bune tâmpeniile pe care le scrie Violetta. Eu absolut clar că habar nu are ce înseamnă acel copyright de pe site.