| Corvis a întrebat:

Cum fac sa ma apar de magie? Trebuie sa fie ceva ...am auzit ceva de cenusa dar nu stiu ce si cum...

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Fă un cerc de pipi în jurul tău și spune ăcimalucsma de 12 ori.

| thealchemist a răspuns:

Sunt multe "trucuri". dar partea principala ar fi sa nu ai pe nimeni care sa puna un blestem pe tine. din pacate insa suntem in Romania si toata lumea se inghesuie sa-i blesteme pe altii pentru orice motiv. dupa vrajile de dragoste blestemele sunt se pare cele mai solicitate de cei ce se duc la vrajitoare, daca nu cumva au ajuns deja pe locul intii.
deci trebuie sa ai o Biblie in casa, sa ai casa sfintita, si sa faci orice pentru a nu lasa "energia negativa" (spune-i cum vrei, sunt multe nume) sa ajunga la tine. sunt diferite metode, dar cel mai important e sa nu te duci si tu la vrajitoare ca sa te scape.
la vrajitoare prima data e ieftin, ca in cazul drogurilor, dar pe masura ce devii dependent de farmecele ei pretul creste pina cind ai sa-ti vinzi masina si casa ca sa fii protejat. frumusetea e insa ca vrajitoarea nu poate de fapt sa te protejeze, in afara cazului in care chiar ea a pus blestemul.
deci cu solutia vrajitoarelor iesita din ecuatie, ramine sa faci tot ce poti sa gonesti de la tine orice fel de rau, ca nu stii de fapt ce si cum te ataca. sunt multe informatii pe internet despre cum si ce sa faci. eu iti recomand LBRP. acum e folosita de multi, vad ca este considerata chiar si o forma de yoga, dar la baza este o metoda de protectie si alungare a energiei negative. e ceva simplu si foarte crestin, desi acum e practicata si de cei care sunt impotriva crestinismului, ca OTO. asta ar fi ceva simplu, dar in afara trucurilor obisnuite pe care ti le poate zice orice baba de la tara.

| lumipapusica a răspuns:

Ai nevoie de: un foc, preferabil o lumanare sau un foc in cercul tau. Stai langa foc in orice pozitie. Priveste in flacari. Vizualizeaza focul cum te scalda cu lumina sa stralucitoare protectoare. Focul creeaza o sfera inflacarata sclipitoare, in jurul tau, in timp ce canti:
"Arunca vraja in foc. Arunc-o bine. Tese-o sus, tese-o acum. Din flacara sclipitoare nimeni nu va veni sa faca rau sau sa mutileze. Nimeni nu va trece de acest zid de foc. Nimeni nu va trece. Nu, absolut nimeni!"
Repeta de cate ori este necesar.