| Sara2 a întrebat:

Cum fac sa slabesc? sunt disperata am intrat pe mess aseara si era fostul iubit online si mi-a zis "iti zice ceva da nu te superi" eu "zi" el "te-ai ingrasat ca te-am vazut zilele trecute" e ciudat ca a vazut asa ca eu cand eram cu el aveam 62 kg si acum am 60 si 1.71 inaltime, in fine el o fi vazut bine, poate era cantaru defect cand m-am cantarit eu cu 3 zile in urma sad, cum fac sa slabesc, ceaiul verde combinat cu efort fizic slabeste? sau ce alt ceai stiti bun de slabit? trenuie urgent sa slabesc crying ca m-a facut sa plang

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Umm...nu mi-o lua în nume de rău, dar de dacă ţine la tine, ţine şi la kilogramele în plus pe care le iei... din raportul greutate/înălţime, eu îmi dau seama că areţi cum trebuie.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Doamne, nu mai pune la suflet toate tampeniile pe care le zic toti. Daca e singurul "prieten" ce ti'a zis asta, inseamna ca este doar parerea lui, nu a tuturorhappy. Incearca sa nu mananci paine, prajeli si dulciuri si fa mult sport.

| stresu a răspuns:

Medical ai inaltimea corect, psihic nu ai maturitatea necesara. OK, i s-a parut ca ai mai pus, poate erai cu o bluza larga etc.
Plus ca e exul, de cand are relevanta ce zice exul care poate stia ca te enerveaza si nu avea cu ce se distra pe internet. Nu intelegeam comentariul decat daca sa zicem nu mai intrai pe usa. Ma rog, cum plangeti voi degeaba...

| lovenotsex a răspuns:

Hei in primul rand inseamna ca e un dobitoc daca acu de abia a zis ce crede despre tine, inseamna ca a stat cu tine pentru alceva, de si-a ascuns parerea cat era cu tine. Daca tu te simti bine in corpul n-ai de ce sa slabesti sau sa conteze ce zic altii, tu trebuie sa te simti ok nu altii. Daca tu te placi e perfect. Dar daca vrei sa slabesti efortul fizic zilnic ajuta.Bafta si nu pune la suflet atat ce zic altii.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Trebuia sa-i spui ca desi el te vede plinuta, sunt multi care tanjesc dupa formele tale tongue

| Alexandra_2209 a răspuns:

Deci. In primul rand exista un ceai numit "Silueta perfecta"( ai putea sa il incerci. Dupa asta, ar trebi sa ai grija ce mananci( sa nu mananci prajeli si atunci cand cumperi ceva sa te uiti cate kcal are). Trebuie sa mananci multe legume si fructe ( in special fructe multe).
Pe langa astea, nu trebuie sa stai toata ziua la tv sau la calc, trebuie sa faci sport( poti dimineata si seara sa faci nuste ex de incalzire sau joging prin parc sau prin strada ) Cam asta este tot. Trebuie sa incerci lucrurile astea si sa gandesti pozitivkiss Sper ca te-am ajutat