| alexaly a întrebat:

Cum ii zice la programul acela cu care pui virgulite la a, t, s?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă a apărut "en" dai clic pe el și se deschide o fereastră unde vei găsi "ro", dai clic pe ea.
Succes.
Apropo, vrei să scrii cu diacritice!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iti setezi, pur si simplu, tastatura pe limba romana si, in dreapta, in locul tastelor cu paranteze drepte si acolade, iti vor aparea litere cu diacritice.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Start->Control Pannel-> Regional and Language->Romanian->OK

| alexaly explică:

Aaa, da era sa uit, un link pls. si cum il folosesc.

| alexaly explică:

Bine... da' cum il setez?

| alexaly explică:

Asa... am setat pe romana si mi-a aparut un patratel aproapte de coltul de jos din dreapta unde scrie en... Acum ce sa fac?