| Astaroth a întrebat:

Cum imi pot controla impulsivitatea si furia?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prin sport. Yoga,karate,arte martiale.
Ajuta, lucreaza si cu partea psihologica a omului, nu numai cu muschii.
Nu ai ce pierde.

| DennyxD a răspuns:

Buna intrebare...asta as vrea si eu sa stiu in cazul meu uneori.Singurul lucru care il poti face este sa incerci sa te controlezi si sa iti repeti in minte ca trebuie sa fi calm atunci cand simti ca te enervezi. Gandeste-te ca nu are rost sa te consumi tu pentru prostia altora. Daca chiar nu te poti abtine,in momentul in care respectiva persoana te enerveaza e bine si cand te descarci si ii zici si tu ceva.Dar doar o replica scurta, ceva ca apoi sa nu ii arati ca te cobori la nivelul ei. Poti chiar sa le spui asta persoanelor care te enerveaza, ca nu te cobori tu la mintea lor si la prostia lor...ii va oftica foarte tare.Si sigur apoi ei iti vor mai zice ceva la nervi si tu arata-le ca nu iti pasa.Fi ignoranta.Se vor plictisi intr-un final.

Deci...sa nu te incrunti ca faci riduri!smug laughing

Fundita daca te-a ajutat raspunsul meu:*:*:* Bafta!smug

| Danutza27 a răspuns:

Stiu ca o sa sari de fund in sus. unii va recomanda psihologul altii xanax blegomazin.Eu zic sa puneti mina sa incepeti sa duceti viata crestina sa aveti un program de rugaciune sa mai dati si pe la Biserica ca nu cade pe voi si nu va jupoaie de vii, seara nu patiti nimic daca va inchinati si ziceti Tatal nostru.Nu este sub demnitatea voastra sa incepeti sa cititi Biblia o luati cu binisorul ca nu muriti, indicat este sa aveti un Duhovnic garantat nu va omoara.Cu putina bataie de cap mai presarate cu rugaciuni si credinta bunica zicea ca treci marea. alegeti si voi ce vereti

| Danutza27 a răspuns:

BloodySpirit explică:

@Danutza27 tu glumesti nu?
Chiar vorbesc serios si spun din experienta mea, am uitat sa zic nu recomand xanax, blegomazin

| EmaS a răspuns:

Prin credinta si rabdare.Cu ajutorul lui Dumnezeu, poti sa te eliberezi de aceste simtome. Puterea se gaseste in tine, daca doresti acest lucru si ceri ajutorul lui Dumnezeu.

| zalisa a răspuns:

Well, când simţi că nu mai poţi s+o ţii, imaginează, ţi un lucru pe care+l urăşti foarte tare şi da+i bătaie frateeee 'rolling on the floor))))))

| d1onn5o a răspuns:

Intreaba-te logic, merita sa ma enervez pentru altii? Daca da, la ce scop?

| Astaroth explică:

@d1onn5o tocmai ca eu ii enervez pe altiihappy

| Astaroth explică:

@Danutza27 tu glumesti nu?

| Anticus_Megasxlr_1999 a răspuns:

Este posibil, dar e dificil, un sfat? fa ca mine: ai o melodie preferata?
eu am mai multe... cand ma enervez ascult muzica si ies pe afara de unul singur, asa ma simt mai bine. Dar daca vrei sa faci rau, imagineaza-ti ca il bati spargi rupi strici etc., daca iti imaginezi asa ceva poate te descarci usor (furia), daca te gandesti ca-i faci rau totusi nu se intampla nimica, doar te descarci. Sau ai grijja sa ignori persoanele care te enerveaza, nu de bine!