| Roxin a întrebat:

Tu cum iti controlezi furia?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

laughing Rup sau mototolesc foi de hartie. Aveam si o minge din aia antistres, dar a disparut. Si ma bate gandul sa imi iau un sac de box big grin

| Roxin explică (pentru Oana92):

Da, ideea cu sacul de box e foarte buna. Detin unul din fericire big grin Si chiar functioneaza.

| Oana92 a răspuns (pentru Roxin):

De mult timp vreau sa imi cumpar, dar nu prea am unde sa il pun. Probabil ca dupa ce mai voi muta asta va fi primul lucru pe care o sa il cumpar happy

| Roxin explică (pentru Oana92):

Asa sa faci. big grin laughing

26 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu succes.

| Drimmero a răspuns:

Depinde cat de nervos eram. In multe cazuri ies afara si bubui mingea, asa ma calmez cel mai repede. Ma eliberez de nervi si daca injur, din ce am observat!

| OldSoul a răspuns:

In general prin ganduri dar dureaza ceva, de obicei sunt irascibil in acele momente, dar varianta mai rapida "usurarea" e tot dupa ce dau cativa pumni in pereti, dulap sau ce prind eu pe aproape.

| Sofer a răspuns:

Mestec guma orbit.

| Doub a răspuns:

Spărgând chestii sau gândindu-mă că trebuie să mă relaxez.

| Roxin explică (pentru Doub):

Bun, bun. laughing Pumni in pereti, ceva?

| Doub a răspuns (pentru Roxin):

Nu-mi place să mă rănesc, ţin prea mult la mine.

| Roxin explică (pentru Doub):

Inteleg. Merci mult pentru raspuns.

| alexandrualind a răspuns:

Nu reusesc.

| Staind a răspuns:

Plec de langa chestia care imi face nervi sau incerc sa raman rational. Dar uneori e greu rau.

| Aberdeen a răspuns:

Aruncând săgeți celorlalți. laughing
Mă înfurii rar, zău. Dar dacă se întâmplă, nu mă prea pot controla fără măcar să arunc o singură privire urâtă cuiva. Doar una, ca să fie bine.

| Roxin explică (pentru Aberdeen):

Been there, done that! laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abordez situatia cu umor,dispare "click" ul ala in care iti vine sa dai cu pumnii in pereti, sa arunci prin casa, sa fugaresti oamenii cu toporul, etc.
Cu un pic de antrenament, functioneaza la oricine.

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Stim amandoi ca in unele situatii, impulsul e mai puternic decat orice forma posibila de control. Impulsul ala care dureaza maxim 2 secunde. Timp suficient pentru diverse actiuni. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Https://www.youtube.com/watch?v=RUQOPgVROsw
:))

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Thug Life! laughing)

| UzOm a răspuns:

Nu dispun de așa ceva.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Strang pumnul, numar pana la 10, desenez sau ma gandesc la ceva frumos.

| RagnarokR a răspuns:

Nicicum. nu am fost niciodata in situatia in care sa trebuiasca cumva sa ma controlez, de cata furie era in mine.

desi uneori ma jucam jocuri first-person shooter. incearca

| Roxin explică (pentru RagnarokR):

Prefer sacul de box. laughing

| ALittleDeath a răspuns:

Nu o pot controla deloc. Imi dau seama ca trebuie sa ma opresc cand incepe sa imi curga sange din nas thinking

| Roxin explică (pentru ALittleDeath):

Da, citisem pe undeva ca ai problema asta. Interesant. Inteleg ca te dezlantui pana cand corpul iti spune STOP. Multumesc pentru raspuns! happy

| infinitespiral a răspuns:

Eu personal incerc sa ma concentrez pe altceva, incerc sa-mi gasesc ceva de facut asa incat sa nu ma mai gandesc la furie si nervi. Evident, nu-mi iese tot timpul big grin