| nelanely a întrebat:

Cum imi schimb fundalul la blogspot nu imi plac sabloanele acelea vreau sa pun imagine animata sau alte imagini din calculatorul meu astept raspuns si mersi

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite si in engleza!
Schimba fundalul paginii tale de pe Blogspot
Instructiuni:

Conecteaza-te la blogul tau de pe www.blogger.com.
Vei fi imediat directionat la pagina de control (dashbord).
Sub numele blogului tau vei vedea mai multe meniuri: New Post, Edit Posts, Settings, Layout, si Monetize.
Alege meniul Layout.
Vei fi directionat la pagina de editare a modului de afisare.
Click pe Add A Gadget.
Cauta in lista Html/JavaScript.
Apasa pe butonul cu + de langa Html/JavaScript.
Intr-o pagina separata a browser-ului intra pe un site care ofera teme diferite pentru bloguri. Un astfel de site este www.thecutestblogontheblock.com.
Gaseste un fundal pe placul tau si fa click pe el.
Va fi directionat la o pagina ce contine codul pentru fundal.
Copiaza codul.
Copiaza codul pe contul tau blogspot la Html/JavaScript.
Apasa pe Save.
Acum blogul tau va avea un alt fundal. Pentru vizualizare click pe View Blog.
Daca vrei sa pui o imagine personala incarca poza aici
http://imgur.com/ si copiaza codul html pentru imagine din partea stanga si apoi il introduci la Html/JavaScript.
Bafta!

1 răspuns:
| nelanely explică:

Http://nelanelyka.blogspot.com/ blogul e in limba romana dar nu gasesc layout sau administrare