| AvalohAlyn a întrebat:

Cum iti poti afla viitorul? Se poate acest lucru? Cum? Se poate prezice viitorul?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum doar daca ti-l creezi in mintea ta

| RainmakerX a răspuns:

Am auzit de multe persoane care s-au dus *cica* la ghicitoare si le-au prezis ca o sa se casatoreasca si ca o sa aiba nu stiu cati copii si s-a intamplat exact cum au zis.

Acum fiecare crede ce vrea. Eu cred doar daca vad.

| gemeni6226 a răspuns:

Viitorul exista scris pe niste foi de palmieri in orasul Vaithiswarankoil
în fiecare an, vin milioane de vizitatori, pentru a-și afla viitorul.

Cu 2000 de ani, î.Hr., șapte indieni au scris pe foi de palmier viitorul pentru fiecare persoană care urma să se nască.

Cel care dorește să-și cunoască viitorul, își lasă amprenta de la deget și unul dintre inițiați, denumit Nadi, caută printre foile de palmier, profilul corect al persoanei.

Cititul acestor foi de palmier durează o oră, timp în care inițiatul prezintă trecutul, prezentul și viitorul cu mare precizie.
In Ungaria deja exista si o firma care se ocupa de trmiterea cererii in localitatea respectiva a cui doreste sa-si afle viitorul si cind se gaseste foaia de Palmier se anunta omul care trebuie sa-si lase amprenta digitala si i se stabileste legatura cu Nadi prin intermediul internetului folosind camera web si i se citeste in dorect viitorul de pe foaia de palmier cu pricina.

| Anonimuserr a răspuns:

Răspuns, nu prea se poate. Doar BAba Vanga putea să prevadă și Dalai Lama.
E bine să-ți trăiești fiecare clipă și să prefigurezi viitorul. Cu alte cuvinte pe baza unor calcule sau a istoriei poți să vezi cum ar fi viitorul.

| ishallhelpyou a răspuns:

Teoretic, nu.

De ce? Păi noi suntem liberul arbitru și dacă am putea să ghicim viitorul, acesta ar fi doar o formă de probabilități, în secunda în care un lucru care este sigur, devine nesigur atunci acea versiune a viitorului deja devine îndoielnică și improbabilă.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

E mai bine sa nu stii...

| DrGeorge a răspuns:

Pactic nu poti.

Poti doar presupuneri, asta in cazul in care crezi in astrologie/numerologie.

Personal consider ca doar iti poti "altera" viitorul prin deciziile pe care le iei, atat cele personale cat si cele profesionale.

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente