| KriSSu88 a întrebat:

Cum iti poti alimenta ambitia? ce intelegeti prin ambitie? Ambitie=Vointa? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Ambitia este acel sentiment care te impulsioneaza sa savarsesti un anumit lucru, sa il duci la capat orice s-ar intampla. Ma consider o persoana foarte ambitioasa, de fiecare data cand mi-am fixat un tel am luptat din rasputeri pentru a-l atinge, iar cand nu am reusit, a fost vorba si de alti factori, nu a depins doar de mine situatia. Vointa ar putea fi un echivalent al ambitiei. Atunci cand ai vointa, poti reusi orice, oricat de greu ar parea. Nimic nu este imposibil cand dorinta si ambitia ta sunt foarte puternice. Nu e de ajuns sa vrei, trebuie sa si muncesti! Iar cand ai ambitie, poti face orice.

3 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu cred ca prin dorinta si hotararewinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ambitie-Vointa=a nu te lasa invinsa a lupta pentru ce iti doresti

| blue_butterfly a răspuns:

Daca ai o motivatie puternica, ambitia e pe masura.