| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti da seama daca un inel este din argint daca in interior nu este stantat?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In afara de verificarea la un bijutier sau la amanet, poti verifica trasand urme cu inelul pe perete sau pe o hartie...ar trebui sa lase urme ca si creionul...sau daca il introduci in otet sa nu-si schimbe culoarea!

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti sa scrii cu el pe un perete sau pe hartie asemeni unui creion.

| r8driver a răspuns:

La o casa de amanet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa fie doar suflat cu argint. cel mai simplu:freca-l putin de un perete dat cu var, daca lasa o urma neagra e de argint

| adytza4u a răspuns:

Pe perete nu scrie doar argintul poate fi doar suflat daca nu are stanta lasa il otet e cel mai ok il lasi de seara pana dimineata si daca se inverzeste e fake