| anonim_4396 a întrebat:

Cum le spuneti asa zisilor prieteni care te birfesc?

Răspuns Câştigător
| yoanna73 a răspuns:

Daca te barfesc, inseamna ca esti cineva. daca nu te barfesc, inseamna ca nu esti nimeni.asa ca la-sa sa vorbeasca.

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce ai patit mai harciog de te certi cu toti azi, cu ce-ai pacatuit?thinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand pe acestia nu pot sa ii numesc prieteni. Daca ma barfeste cineva si aflu intai verific daca e adevarat apoi ii spun in fata persoanei respective parerea mea despre cei ce barfesc.Asa mi se pare normal, nu imi place sa vorbesc pe la colturi. Daca gresesc ceva la randul meu imi place sa mi se spuna tot in fata, nu ma deranjeaza adevarul.

| lia a răspuns:

Le spun ca am aflat parerea lor despre mine.
Iar daca sunt falsi, nu-i consider prieteni. Prefer sa vina si sa-mi spuna adevarul, ca sa ma pot corecta nu sa ma critice impreuna cu ceilalti.

| JeSa a răspuns:

Ii numesc nuli -deoarece barfa este arma celui ascuns si ipocrit!-iar prin ignoranta totala i-as rasplati, poate asa vor invata si ei cate ceva.-si nu din rautate!-ci din ferirea de a nu ma molipsi de acest microb sau "otrava"! Numai bine!

| Leea1234 a răspuns:

"prieteni"...

| Cryssy a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza parerile celorlalti despre mine. Nu imi pasa de cei care ma barfesc si nu ma afecteaza vorbele lor... Nu le spun in niciun fel... Ii las in pace sa vorbeasca ce vor.

| Bishop a răspuns:

| MM a răspuns:

Le spun 'pa '. Atat.

| Andreea_8014 a răspuns:

Pai. le zic asa(e o faza dintr-o revista)
"Nu stiam de ce sughit atat de mult in ultima perioada.Nu ar fi mai bine sa schimbati subiectul?"

Asta in cazul in care barfa lor e de neiertat.
Daca e minora. ii las sa barfeasca in continuare.laughing

| xtina a răspuns:

Aia nu sunt prieteni...
Aia sunt cacati cu ochistraight face

| aiurica a răspuns:

Pai in primul rand, cel care te barfeste nu iti este prieten... Dar are si barfa fetele ei.Adica poate fi de bine sau de rau.in momentul in care te barfeste de rau.atunci nu iti mai este prieten.Este o persoana lipsita de bun simt...si care nu merita nici macar sa te mai uiti spre ea...

| d33a a răspuns:

Tadatori... aia nu sunt prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti barfit,? nu esti individiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Prieteni? poate ai vrut sa spui prieteni intre ghilimele. Crezi ca mai exista prieteni?! Vad pe aici ca "cica" e bine sa fii barfit ca "cica" asa iti dai seama ca esti important, as putea si eu spunde ca sunt aberatii, vorbe de cocalar. Adica o persoana in care ai incredere si pe care o zonsideri apropiata sa vorbesaca despre tine pe la spate. E un sentijment de nedescris, mai ales dorinta sa nu fie nimic adevarat. Acum oricine poate avea interese ascunse.

Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu le spun...inseamna ca sunt atat de importanta pentru dezvoltarea lor viitoare, incat nici nu pot respira fara sa imi comenteze gesturi, vorbe, atitudini!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le spun:
Atata timp cat vorbiti despre mine prin adevaruri si nu minciuni nu am de ce sa ma supar pe voi.