| Posible000 a întrebat:

Îmi poate spune cineva ce test de prietenie pot face asa zisilor "prieteni"? Vreau sa vad care imi e prieten si care se preface.

Răspuns Câştigător
| Damonana a răspuns:

Iti zic din experienta ca majoritatea se prefac, rar gasesti oameni devotati prietenilor. Cel mai usor test e cel al increderii, ii spui un secret, de preferat ceva inventat daca nu vrei sa se afle ceva despre tinehappy si ii zici sa nu zica la nimeni. Ai grija sa fie ceva de o barfa buna...adica sa para important. Si in scurt timp o sa vezi daca a pastrat sau nu secretul.
Inca un test bun e sa ii zici ca ai nevoie de cineva ...ca esti intr-o situatie naspa etc. Daca vine si te ajuta sa treci peste iti e prieten, daca nu..nu.
Eu merg pe deviza "daca tii la cineva faci orice sa ii fii alaturi, scuzele nu exista punct"
Dar parerea mea e sa nu.ti dai sufletul pe tava nimanui, nu merita si ajungi tot tu sa suferi, zic din experienta. Oamenii cu adevarat puternici sunt cei care cad, dar gasesc puterea de a se ridica singuri, nu cei care se ridica pe spatele celorlalti.
Daca reusesti sa le dovedesti tututor ca esti o persoana puternica, nu o sa te poata rani. Si tine minte, omul care nu mai are nimic de pierdut este cel mai greu de invins. Cand o sa ajungi sa fii dezamagit de toti din jurul tau, si daca reusesti sa te ridici si sa mergi cu capul sus in continuare, ai respectul meu. Si cu siguranta si a celorlalti, chiar daca nu o sa o recunoasca.
Multa bafta:*

9 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Poti de ex să suni la o oră târzie si sa spui ca ai o urgență ( spui cv credibil ) si ii rogi sa vina pana la tine acasă.

| vanilla80 a răspuns:

N-ai ce să testezi, tovarășul adevărat e acela care dacă îl suni și ai nevoie de el urgent lasă totul dracu și vine la tine happy, dacă nici tu nu faci la fel, ești și tu unul dintre falși și ai avea nevoie de un test. În tinerețea mea chiar și dacă se isca o bătaie contra prietenului meu cel mai bun cu care vorbesc și în momentul acesta mă băgam și a fost când ne-am luat-o. și când nu, depinde.

| Posible000 explică (pentru vanilla80):

Prietene, am batut doi țigani periculoși din orașul meu prntru ca s-a luat unul de un amic pe care îl consideram "frate". Am avut probleme grave cu toată tiganimea dar nu mi-am luat nici o palmă și nu datorită lui sau a altora din spatele meu, datorita mie, am ținut să vorbesc pe când el se retragea și mă lăsa la greu, chiar începuse să "se împrietenească cu unul dintre ei" iar acum se da din nou prieten.

| vanilla80 a răspuns (pentru Posible000):

Atunci stai cuminte și aplici tactica cu răspunsurile inteligente și zâmbetul, și indiferența este un răspuns, dezvoltă-ți indiferența că doar ești bărbat.

| Posible000 explică (pentru vanilla80):

Un viata au nevoie de un prieten, măcar o dată când ești vulnerabil o sa simti nevoia asta.

| vanilla80 a răspuns (pentru Posible000):

Atunci nu mai întreba și rezolvă-te dacă mă contrazici laughing, ce mai aștepți păreri de la alți, fiecare se descurcă, succes!

| AlexBrooK00 a răspuns:

Prieteni nu exista doar amici și lingăi bafta.

| Adrian_Filip_2001 a răspuns:

Pai ai putea sa vezi uite așa : Daca ii cumperi tu CV și vezi că ei nu îți returnează favorul atunci sa te oprești din a fi prieten(cu ghilimele ) cu ei și cei care îți returnează favorul îți sunt mai aproape asta ar fi o metoda altele nu îmi vin acum