| Hammurabi a întrebat:

Cum poate o femeie să aibă curajul să-și toarne ceară fierbinte în zonele cele mai sensibile și să-și smulgă tot părul de acolo și totuși să-i fie frică de o omidă?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu au frica de ceara fierbinte ca trebuie sa ofere o primire curata madularului cand vine in vizita. Omida e o insecta salbatica care se misca ciudat

| bogdan324 a răspuns:

Este doar o frica irationala de artropode, ceea ce face ea in legatura cu ce ai zis este ceva normal pentru ea, insa poate ca nu s-a obisnuit cu anumite insecte si ii este frica de ele.
Cu putin antrenament si motivatie poate invinge acea teama si nu numai.

| RAY a răspuns:

Man frica este ceva involuntar,nu cauta logica,ratiune in chesti involuntare,de ce oare simtim setea, foametea? pentru ca sunt produse de catre organism in lipsa vointeti noastre, frica este guvernata de amigdala, da o poti contra prin terapie, ne este frica de necunoscut nu de cunoscut

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Nu te contrazic. Frica e generată de un instinct. Instinctul de conservare. Ne ferește de ceea ce ne poate face rău.
Să-ți smulgi părul din zone sensibile e ceva rău. Doare al dracu de tare (presupun laughing ). O omidă ținută în palmă nu face absolut nici un rău.
Creierul unei femei conștientizează toate astea. Și totuși...

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Si un gandac ce iti face? dar multora ne provoaca degust si scarba, dar, daca te gandesti logic o albina te poate ucide

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate.
Își smulge părul ca să fie frumoasă, atrăgătoare. să facă sex. Asta este o chemarea vieții.
Fobiile ( de omizi, etc) sunt frici care se referă toate la frica de moarte, deci de conservare a vieții.
Și ceara și omida servesc aceluiași scop, viața.
Deci poate, și din cauza asta poate.

| Drimmero a răspuns:

Cum am mai spus-o, femeia e cea mai ciudata fiinta de pe Terra!

| Freya1 a răspuns:

laughing ce curiozitati ai.
Cred ca e mai mult scarba de gandaci, omizi, serpi.Sunt niste chestii ce se tarasc, gretoase ce ti se pot baga pe sub haine sa nu mai vorbim de urechii, nas etc eu am fobia asta mai ales cand merg la iarba verde.

| mgtow a răspuns (pentru Freya1):

Esti cea din imagine?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Viespile,albinele nu trag la tine?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Mai vin si alea. big grin

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Si la mine, le am facut si capcane sa le prind, asa mult le plac, nu stiu ce au cu mine

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Poate esti prea dulce big grin

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Macar ceva de sex feminim zboara spre mine

| mgtow a răspuns (pentru Theo94):

Bandita nici nu a raspuns la intrebare, macar tu esti intreg la cap recompensa un tir de bere pentru tine noroc

| sofisis a răspuns:

Nu doare intr-atat incat sa zici ca mama...ce durere induram. E un discomfort mai mult. Nu mi-e frica de taratoare de nici un fel. Nu mi plac gandacii de bucatarie, in sensul ca mi-e scarab de ei. Si cam atat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cum sa-i fie cuiva frica de o omiduta draguta?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru supadeceapa):

Adevarat omizile chiar sunt dragute

| oglindasultanului a răspuns:

Cum interpretezi, mini indivizii aia cauzeaza discomfort, iar "femeile alea" reactioneaza prin urlete care sunt interpretate ca spaima. Cu durerea fizica te obinuiesti, cauzeaza si dependenta. E ca si cum tu informezi ca baietii sunt tinuti in puf.
Si apropo, eu ma jucam cu omizile intalnite in dud cand eram mica, le dadeam si porecle.

| PersonajFictiv a răspuns:

Face și anaal, niște fire de par nu o înspăimântă.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Și de gândaci le e frică laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia e usor influentabila, ce e la moda intr-un grup/societate asa face si ea, poate sa primeasca si dureri chinuri conteazã doar sa se integreze.
Nu am preterinte poate sa fie si paroasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare atat de tare laughing)
Deși mie nu mi-e frica de omizi.
Femeile sunt ciudate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar sa fie o omida in pantaloni nu iti e frica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu, ar trebui sa-mi fie frica de tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma ingrijoreaza ca nu iti e.
Totusi cu ce scop ma intrebi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi ca nu îmi e?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a soptit Marele alpha.
Din instinctul meu de omidãhee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Instinct de omida? Speram sa îmi spui ca ma înșel sad

| OrdanKarris a răspuns:

O femeie uita de durerea cauzata de ceara smulsa direct de pe piele asa cum uita de chinurile nasterii la foarte scurt timp dupa nastere si poate sa faca asta din nou de mai multe ori. Femeia biologie este facuta de asa natura incat sa nu fie traumatizata de dureri. Cat despre omizi, gandaci, sobolani, insecte n-as putea spune cu exactitate de ce provoaca frica in ele. Poate pentru ca atunci cand vad astfel de vietati, vad o parte a lor interioara in acele insecte si se sperie de moarte laughing Habar n-am laughing