| IonelaS12 a întrebat:

Cum pot afla cat de veche este o sticla de whiski. este destul de veche dupa cum arata..si sunt curioasa din ce an e. se cheama " old smuggler - finest scotch whisky >- JAS. & GEO. STODART LIMITED". si mai scrie ceva pe sticla. doar ca nu e sticla de sticla. E altfel de material. nu-mi dau seama. mai are si o emblema cu o coroana... Nu stiu daca cunoaste cineva. dar macar daca imi puteti zice cum sa aflu anul..ca pe sticla asta nu scrie!

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Recipientul este din ceramica, ca un ulcior? Cred ca e din 1970

| IonelaS12 explică (pentru Dismally):

Da, e un ulcior din ceramica!

| IonelaS12 explică (pentru Dismally):

Am citit despre acea sticla. ca este dintr-o coectie de 50 de sticle de ceramica. toate diferite. acea colctie este de 50 de sticle..si a fost pusa la licitatie in nu stiu ce an. adica cred ca era vorba si despre sticla care o am eu. pentru ca asa arata in poze. dar nah. am mai avut vreo 3 sticle din colectie. dar nu mi sau oarut semnificative la inceput. si cum m.am mutat dintr o casa in alta am avut chinionul de a le sparge! iar acum imi pare rau. ca am inceput sa fiu pasionata de asfel de sticle.

8 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Nu cred ca e atat de veche am gasit exact acelasi lucru la 67 de lei si la 275 presupun ca diferenta e data de marime... probbil e sticla de asa natura sa arate mai veche :))

p.s e german

https://www.wine-searcher.com/......h+whisky/2

| Cumvreu a răspuns:

Hey Cf

| IonelaS12 explică (pentru Cumvreu):

Fac bine

| Cumvreu a răspuns (pentru IonelaS12):

Ai timp sa putem discuta?

| IonelaS12 explică (pentru Cumvreu):

Timp as avea.dar fiind junior in utilizare TPU nu am cum sa trimit mesaje in privat

| Cumvreu a răspuns (pentru IonelaS12):

Dacă vrei ați dau watapu meu sau sckipe