| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata repede sa fac spagatul, sfoara sau roata? plss...am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
| gabrielgypps a răspuns:

Roata tiganului cum se mai numeste e mai siplu de invatat. faci exercii de stat in maini cu picioarele lipite de un perete, cand te obisnuiesti cu pozitia asta it-i faci elan pui mainile pe sol incerci sa aduci corpul in puzitia care o simteai pe perete si dn avant o sa executi cercul revenind pe picioare. spagatul si sfoara e chestie de elasticitate ale tendoanelor picioarelor, prin multe practica, poti obtine acest lucru, insa numai in timp, dupa ce o sa faci febra musculara si durere articulara de mai multe ori in decursul a saptamani, o sa reusesti. o metoda practicata de mine a fos da pun 2 scaune, sa stau cu picioarele cracanate, sustinand greutatea corpului doar asa pe tendoane. logic ca e dureros, insa e unica sansa.
poate sa te apese cineva brutal in spate insa poti obtine o rupere ale tendoanelor si asta se la sa cu operatie si luni de vindecare. bafta

8 răspunsuri:
| ZashikiOnna a răspuns:

Dau fundite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai cind va aud cu invatatul cind nu-i decit intindere de muschi si exercitiu imi vine rau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sakura si eu am intrat decurand in trupa de majorete si am nevoie de ajutor roata o pot face insa sfoara nu dar trebuie exercitiu succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data invata sa faci sfoara si exersezii in fiecare zi de cate 20 25 de ori dupa ce l-ai reusit. Intr-o zi sfoara si intoarcete decat cu corpul nu si cu picoarele ca si cum ai fii facut spagatul. Apoi fa asta in fiecare zi si intr-o zi cand simti ca poti sa faci spagatul fara ajutorul sfoarei. Fal asa simplu cum se face dupa ce ai reusit spagatul apoi incepe roata exerseaza in fiecare zi roata pana o faci dreapta si frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze nu am un raspuns deoarece am intrat si eu in trupa de majorete si am nevoie de ajutor e doar prima zi

| Lori_6214 a răspuns:

Exersezi in fecare zi! big grinbig grinbig grin