| Li200La a întrebat:

Cum pot sa imi rezolv problemele legate de dezorientare, de nesiguranta, de teama?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Rezolvand problema factorului declansator? Nu exista nici un raspuns universal la asa ceva.Singurul sfat general valabil este sa nu dai inapoi si sa le infrunti.

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Înainte de orice ai nevoie de o anumită consecvență în a avea realizări în lucruri care țin strict de dorința ta. Cum ar fi alergatul sau cititul, lucruri pe care să le poți face singură oricând, fără să depinzi de o altă persoană sau anumite condiții. Apoi te folosești de disciplina și moralul obținute astfel și le transpui în alte contexte.

| Caro34 a răspuns:

Teama, nesiguranta, dezorientare? Toate sunt importante in anumite momente ale vietii noastre fiindca fiecare aduce cu ea o lectie, pe care dupa ce am invatat-o, dispare ca si cand nu a fost! Citeste, plimba-te, reflecteaza, iubeste, iarta si ai rabdare - viata iti va oferi drumul pentru care ai venit pe lume si toate acestea vor fi mici amuzamente pe care le vei si uita in scurt timp. Acum esti poate un copil cu ganduri de om mare, dar cu timpul te vei transforma in OM mare cu suflet de copil, iar asta iti va favoriza cunoasterea lucrurilor cu adevarat importante nu numai a: banilor, carierei, job-ului, prietenilor... Pt moment lasa aceste probleme nerezolvate ci doar citeste tot ceea ce iti place si mediteaza... Noi cai ti se vor deschide si vei sti rapid ca aceste probleme sunt deja rezolvate! Numai bine!