| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma motivez și eu sa fac sport și sa mănânc mai sănătos? Îmi doresc mult mai ales sa ma țin de sport/exerciții fizice.
Voi cum ați făcut? Ce va motivează? Ce v-a motivat?

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Trebuie sa ai un program de masă sănătos iar apoi să alergi prin parc sa faceți mișcare fizica exerciți fizice căci asta ne ajuta sănătatea s-o menținem sănătos mergi și la sală dacă ai timp sau poți tu și fa sport dormi 8 ore pentru ca ca somnul este enorm de importanță el ne ajuta săne menține sănătatea și somnul ne curăță de toxinr și stres somnul este enorm de importanta alin eu de la o vreme domr de la ora 8 fix și asta ma ajuta enorm la muncă și pot face fața la multe mănâncă cât poți tu de sănătos alin și trăiești cât mai mult posibil sănătos fa sport exerciții fizice dacă poți și ai timp poți merge și la sală Alin și sa dormi suficient alin cât sănătatea noastră are nevoie alin și nu sta în preajma oamenilor răi te vor trage în jos și vor spune ca nu poți stai departe de oamenii care au intenți rele și te trage în jos și îți vor răul sănătăți tale și vieți tale.
Dacă vezi și îți dai seama ca cineva îți vrea răul și tu simți asta cu toată inima ta și tot sufletului tău săte îndepărtezi de omul ala căci îți vrea mai mult decât răul ai mare cei care îți vor răul sănătăți tale și vieți tale săte ferești de ei ca Dracul.

Bea apa alin minim sau cel puțin 2 litri de apa o sa vezi cară benefici ascunse are o grămadă de benefici are apa curată salut Alin și îți doresc toată sănătatea din lume și să-ți fie bine Dumnezeu sa fie cu tine. Amin

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

"Cum alții pot și eu nu?"
Și ușor ușor m-au autodisciplinat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gândește-te că te poți alege cu o boala timpurie incurabilă dacă continui un stil de viață nesănătos. Best motivation.