| esperar a întrebat:

Cum pot sa maresc fontul subtitrarii la DVD Player ( si daca se poate schimba si culoarea )? Subtitrarea imi apare foarte mica si o culoare inspre gri deschis, nu se intelege nimic.

5 răspunsuri:
| esperar explică:

Am inteles ca este ceva cu firmware, dar nu stiu prea multe. Am gasit un firmware pentru dvd player-ul meu, dar mai departe ce trebuie sa fac? Unde il instalez ...Cum fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca deschizi filmul prin BSplayer te pot ajuta, daca nu. dar incer, deci cand deschizi filmul dai click dreapta jsi iai arata mai multe printre care si SUBTITRARE dai cilck pe aceasta jsi iti arata proprietatile subtirari, pentru marire text dai la font, iar pentru culoare dai culoare, sper sa te fi putut ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la dvd standalone asta e functie de softul dvdului. incearca sa vezi exact ce model e si cauta pe net un update de firmware. vezi sa ti-l faca cineva priceput ca poti strica aparatul daca nu faci corect. danco

| ZEYN a răspuns:

Daca nu ai chef sa risti un update de firmware poti folosii:
FormatFactory-http://www.filehippo.com/download_format_factory/12848/

Introduci filmul, selectezi formatul AVI, apoi introduci subtitrarea (vezi optiuniile), dureaza aproximativ 30 de minute conversia unui film de 700MB.

Sper ca te-am ajutat, o zi cat mai productiva iti doresc!

| gabriela_4689 a răspuns:

De la editarile filmului sau la dvd este un buton editare film sau optiuni sau sbtitrate sau setari