| RAY a întrebat:

Cum iti poti organiza timpul mai bine?

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai nici nu imi pun problema, fac ce imi place cand imi place, dorm cand simt, ma scol cand simt, mananc cand simt nevoia, se organizeaza de la sine atat timp cat am ce face si simt ca ma bucura orice chestie marunta.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Traiesti cam haotic

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai de ce? E bine asa pentru mine. Daca am chef de un film vad, daca nu am chef, fac altceva ce am chef.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Fain de tine

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Tu la ce te referi cand zici de organizarea timpului?

| RAY explică (pentru Mosotti):

De cand te tezesti pana te culci

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai am zis. Ma scol, ma spal, ma mai duc la cumparaturi daca e cazul, ma uit la doua emisiuni pe zi care numa astea iau 2 ore, mai stau pe la calculator pe forum, mai joc un joc, mai ascult o muzica, mai vad un film, vad si seara serialul Cennet seara pe Happy la ora 22, mai dorm peste zi daca mi-e somn, si nu ajunge ziua. Daca mai rulez si masinile profi cu radicontrol, mai zbor si elicopteru, ce sa zic, ar trebui zi de 50 de ore. Si le tot rotesc asa.

Mai a documentez despre una si alta, mai vad clipuri pe Youtube, mai joc un joc si pe smartphone.
Cand ma simteam mai bine daca mai faceam si programare si grafica 3D cu efecte speciale, era jale cu ajunsul zilei.

Cateodata mai lucrez la mate si fizice probleme cu prietenul meu inginerul, mai vb de politica, istorie, economie ca vine de un 3 zile pe sapt la mine.
Deci? Mai imi pun problema cum sa organizez timpul?! Nici nu stau sa ma gandesc ca nu e cazul.

| Sofer a răspuns:

Având o motivație. Niciodată nu am reușit sa îmi organizez timpul făcând altceva.

| gemeni6226 a răspuns:

Avand o motivatie. Fara motivatie omul de obicei traieste haotic sau ia lucrurile foarte lejer.Dar cand sunt presata de timp sau am motivatie rezolv intr-o zi ce nu am rezolvat in 2 saptamini.

| oglindasultanului a răspuns:

Cu liste, calcule, planificatii.