| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa inlaturi tristetea

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Tristeatea nu e ca raceala, nu poti sa iei antibiotic si sa scapi. Depinde de situatie, de fiecare om in parte, de cata durere ai strans in suflet. Ce poti sa faci ca sa ajuti vindecarea inimii? Ei bine, sa nu te gandesti tot timpul la ceea ce te face sa suferi, sa-ti gasesti ocupatie si sa incerci sa fii fericit/ fericita. Daca iti vezi de viata ta si lasi in urma lucrurile rele totul va reveni la normal in final. Tristetea se va duce cu timpul, trebuie sa ai rabdare.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Intra in camera ta si da muzica rock la maxim. vei vedea rezultatewinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Prietenii sunt cei care te pot face fericit/a.Iesi cu prietenii pe afara, prin oras, pe unde vreti voi. O sa iti pinda bine o iesire cu prietenii.

| lia a răspuns:

Exista un antidot- DRAGOSTEA.
Dar eu vorbesc despre dragostea adevarata, nu despre iubirile trecatoare. tongue

daniela
| daniela a răspuns:

Cu multi prieteni in jur, cu muzica buna, cu distractie la maxim si mai ales cu mult mult umor. Viata este roz asa trebuie sa-ti spui dimineata la pranz si seara. Optimism la superlativ.

| Elly4all a răspuns:

Degeaba incerci sa fugi de ea la un momendat te va prinde si va fi dubla si dureroasa infrunt-o si ai incredere in propriile forte, in prietenii din jurul tau, in ceea ce esti si ca pentru nimeni si nimic nu merita sa te superi, merita sa zambesti si sa mergi mai departe!

| Brigitta a răspuns:

Depinde de firea omului. Prieteni, clubbing, plimbari, whisky, izolare de restul lumii, shopping etc.happy

| andreea89 a răspuns:

Hai p-afara(daca esti din bucuresti), iesim, ne distram, bem, sa vezi ce uiti de tristete...tongue

| DarKJoKeR a răspuns:

Cu bucurie.Cu prieteni.Cu muzica.Cu hobbyurile tale.Cu tot ce te face pe tine sa te simti bine

| irynna a răspuns:

Incearca sa faci ceva ce iti face placere, asculta muzica, fa o plimbare pe jos in parca sau cu bicicleta, daca vrei invita pe cineva sa te insoteasca sau mergi in vizita la cineva drag, sau gateste reteta ta preferata, te va deconecta.multa bafta!

| domidoc a răspuns:

Du-te la circ.

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Te inlatura ea pe tinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Fugi de ea.
Comunica cu cei din jur, numai asa iesi din tristetea care a pus stapanire pe tine.
Pa, pa.