| ColourMePretty a întrebat:

Cum sa iti faci sora mai mica fericitaa?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Ca sa-ti putem da un sfat ar trebui sa ne spui cat de mica e sora cea mica; fiindca una e ca tu sa ai 20 de ani si ea 18, si alta e sa ai tu 14 si ea 9. E derutanta perceptia omului despre varsta; cunosc bine un mos de 87 de ani care spune despre fratele sau:"E mai tanar decat mine cu doi ani". Si cu toate ca niciunul nu mai e tanar, mosul are o logica corecta.Vezi, deci, ca ai uitat sa ne spui un lucru important; fiindca fiecare varsta are fericirile ei. Dac-ar fi sa-l ascultam pe Blaga, fericirea copilului e joaca, a tanarului iubirea si a batranului intelepciunea...Si uite cum am facut eu, dintr-o discutie obisnuita, o intreaga filosiofie.Si asta numai fiindca am chef de vorba in dimineata asta ca sa uit de atacurile perfide ale unui anumit virus de gripa.Scuze!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Depinde de unde vine "nefericirea " ei. Poate nu i se acorda prea multa atentie, poate nu e luata in serios, poate nu are destule jucarii sa se joace, poate vrea sa nu se mai joace singura, poate nu-i place mancarea... poate e bolnava, etc.

| ColourMePretty explică:

Scuze, are 2 ani si intre noi sunt 10 ani diferenta

| DragosteDePrimavara a răspuns:

:-)))nu am mai vazut pe nimeni punand acesta intrebare. dar. cred ca te pot ajuta eu! Pai cel mai bine este sa va intelegeti voi bine... iar daca fetita este draguta va vedea ca vrei sa o faci sa se simta bine.:*