| AlerimxD a întrebat:

Cum să mă îmbrac la banchet?
De obicei știu ce-mi place, dar de data asta chiar n-am nicio idee.
Am cam 1.60, 44 kilograme, tenul deschis, păr șaten.
Aș vrea să îmi vopsesc câteva șuvițe roșii. Părul meu este puțin mai lung de umeri, va mai crește până în iunie. Este tuns în scări.
Am văzut o pereche de sandale cu toc care-mi plăceau foarte tare, dar aveau o nuanță de albastru închis. N-am nicio idee ce culoare să aibă rochia, am văzut câteva, dar vreau să fie scurtă și să nu aibă o culoare prea comună, cum ar fi roșu.

Nu știu, orice sugestie mi-ar prinde bine. Ce culoare, model s-ar potrivi pentru rochie sau cum să-mi aranjez părul...
Mersi. Fundiță.

Răspuns Câştigător
| M3lania a răspuns:

Buna!
Eu mi-am cumparat rochia de banchet chiar ieri.Stiu ca mai este cel putin o luna pana la banchet, dar m-am decis sa fiu linistita.
Cu foarte mult timp in urma imi puneam si eu problemele "Ce rochie sa aleg? "; " Cum sa imi fac parul? "; " Cum sa ma machiez? " etc...
Am cautat pe net mii si mii de variante, pana mi-am gasit un model si de rochie, dar si de sandale...
In schimb toate gandurile astea au luat sfarsit pana am dat o raita prin magazine. Ma orientasem catre niste sandale... dar aveam niste dubii in ceea ce le priveste ( aratau ele bine, dar imi era frica sa nu se rupa, deoarece daca e banchet vreau sa dau tot ce e mai bun din mine).
La o a doua raita prin magazine dupa o perioada de 2 saptamani de la prima... la un alt magazin... am vazut o pereche de pantofi foarte frumosi la jumatatea pretului cat erau sandalele. In primul rand nu i-am cumparat. Am decis sa ma mai uit si prin alte magazine.
La magazinul de unde am cumparat rochia, am vazut aceeasi pantofi la un pret mult mai mare.
Initial nu stiam ce rochie sa aleg. M-am uitat foarte atent si m-am dus la o singur stand de unde am probat o singura rochie pe 2 marimi ( deoarece prima marime ma cam strangea ). Uita-te cu atentie ca nici vanzatorului nu-i place sa-i probezi toate rochiile si nici tie sa te schimbi intruna.
In ceea ce priveste coafura eu imi voi alege un par cret ( ondulat ) lasat p spate sau prins intr-o clama cu o floare ( sau alt model ) in asorte cu rochia.(nu te impopotona, nu iti face cine stie ce cocuri sau mai stiu eu ce ).
Machiajul de asemenea, in functie de culoarea rochiei dar si a ochilor tai. Poti alege ceva simplu, nu trebuie sa exagerezi. happy
Nu stiu de ce am senzatia ca tu esti din Braila, parca mi-ai dat niste sfaturi in functie de liceu.
Daca esti din Braila imi lasi si mie un mesaj privat cu id-ul tau sa ma vorbim despre banchet si etc? happy
Multumesc! Si DISTRACTIE PLACUTA! :*