| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ne pretuim viata?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Viata se pretuieste de la sine pentru cine se bucura de ea, se bucura omul de fiecare zi placuta, de placerile marunte, si asta e viata, vrei sa vina o noua zi sa o traiesti frumos.
Cine e nefericit constant si nu poate fi fericit nu poate pretui ceva ce-l chinuie, asta este logic, ca daca da, se numeste masochism.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Un om inteligent care ma inteles, bravo

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Toti ne pretuim viata. Ceea ce simtim e de fapt de cele mai multe ori problema, deci inauntru.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Daca tu asta ai inteles din intrebare ce sa spun

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Pai ***, daca si-ar uri cineva viata atunci ar fi in stare sa faca orice ca sa o schimbe.