| elenita20 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri in special de puncte negre?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește gelurile exfoliante / gomaj de față care ajută la îndepărtarea punctelor negre. Se găsesc la farmacie.
Mai este o alternativă, la cosmetică.
Sănătate.
Pa, pa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fa un ceai de musetel si aplica-l pe fata cat mai des, dupa ce aplici ceaiul unge cosurile cu putina miere si lasa-o sa patrunda in piele cel putin 5 minute.

Inca o reteta este sa aplici pe fata zeama de lamaie.Si sa o lasi cel putin 20 de minute.Vei simti o mancarime dar trebuie sa o suporti daca vrei sa scapi de cosuri si de puncte negre.big grin

Mult succes!winking

| Paula a răspuns:

Deci @mumoasa te iubesc( la figurat vorbind), chiar ca functioneaza day dreaming

| mcandr3y a răspuns:

Ma duc marti la dermatolog si iti zic ce mi-a zis el, ca si eu am aceeasi problema!

| just|breathe a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema... Mi-a aparut un cos langa nas care ma doare ingrozitor de 2 zilesad. Din cate stiu eu cosurile se pot trata cu ceai de musetel... dar nu garantez ca vor trece imediat...Cat despre puncte negre mi-a zis mama ca dupa ce stai in abur poti sa le scoti.tongue

| rosalie a răspuns:

Este o crema....clerasil...functioneaza dar trebuie sa te tii de ea......de 2 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de cate ori pe zi trebuie aplicata zeama de lamaie pe fata?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! depinde cum vrei sa scapi de cosuri cu remedii naturistice .sau ...cu produse de la farmacie .Remedii naturale exista mai multe. aplica pe un disc pentru demachere un pic de otet de mere si tamponeaza. ti fata in locurile cu probleme.happy rosile .sunt f bune... daie o rosie si dati cu pulpa aceea pe fata ...cartoful... poti sa iti cureti fata q o felie de cartof .sau o masca cu pasta de dinti seara care usuca cosurile. miere e ffff buna... aplic un pic de miere pe zona cu probleme si las. o sa actioneze. aa la otetul de mere fata ta se poate inrosi din cauza accidului care e ff bun pentru cosuri... dar in scurt timp 20 30 min revine la normal...mhh. ce ar mai fii .creme de la farmacie? zineryzit ( sau cum se scrie ) e f bun... dar dp c nu l.mai folosesti cosurile apar iar (poate chiar mai multe ) cel mai bun e clerasil :X ...si cremele de la nivea sunt bune .acum au aparut mai multe pentru tratarea cosurilor .sau poti sa te duci la medic .la cosmetica... dar mai intai trebuie sa incerci remediile naturale :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am si eu o problema:nasul meu este plin de cosulete negre si nu stiu cu ce sa le scot, pe restul fetei nu am niciun fel de problema cu cosurile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''zineryt'' cea mai buna solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mibazon pentru cosuri, zeama de lamaie pentru pete, cartof si rosie pentru puncte negrebig grin cel putin pentru mine, din ce am incercat pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mibazon pentru cosuri ,zeama de lamaie pentru pete ,cartof si rosie pentru puncte negrebig grin cel putin pentru mine,din ce am incercat pana acum

| mellyyy a răspuns:

Trebuie sa te dai pe fata cu zeama de lamaie si sa o lasi cam o ora...la inceput vei avea mancarimi dar "baba sufera la frumusete" big grin bafta