| gomen a întrebat:

Cum sa scap de telefon/internet? laughing straight face Nu mai pot gandi clar din cauza internetului. Am incercat sa merg pe afara, sa ma plimb, ceva, dar e cald de mori sau pe strada mea sunt maidanezi (locuiesc intr-o comuna). Nu stiu ce sa fac. Simt ca ma atrage internetul. crying laughing Este folositor, dar eu intrec masura, ca de obicei.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ia-ți niște cărți educative sau găsește o preocupare, un proiect ceva ca sa simți ca faci ceva util.

| anonimg a răspuns:

Mergi la biblioteca; cititul iti va deschide mintea. In felul acesta vei cunoaste ceea ce vrei sa faci in viata. Citeste, citeste si iar citeste.

| Yasmin875 a răspuns:

Încearcă să faci altceva decât să stai toată ziua pe internet.Du-te cu părinții tăi într-o excursie la mare.