| nustiucinesuntdecida a întrebat:

Cum scap de teama de a vorbi cu crush?(sunt fata)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| QElenaBoghiu a răspuns:

Timiditatea tine de tine, adica de modul in care te consideri tu.
Daca te crezi cea mai frumoasa, desteapta persoana dintr-o incapere atunci o sa ai incredere in tine si o sa te comporti asa cum iti doresti.

Trebuie sa ai o impresie foarte buna despre tine ca sa faci asta.
Incearca sa te concentrezi pe anumite lucruri mici pe care le apreciezi la tine.

Noteaza pe o foaie lucrurile care nu iti convin la tine si incearca sa le diminuezi. Multe lucruri se pot rezolva atata timp cat depui efortul necesar.

Incearca sa vorbesti cu persoane intamplator. Un inceput bun ar fi sa mergi pur si simplu pe strada si sa intrebi din cand in cand cate o persoana *eventual batran sau femeie daca nu ai "curaj"* cum poti ajunge la locul x sau cat este ceasul.

Acestea sunt intrebari normale si nu o sa patesti nimic daca le pui. *nu conteaza ca stii raspunsul deja* Cat timp faci asta incearca sa vorbesti clar, asa cum iti doresti.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

"Daca te crezi cea mai frumoasa, desteapta persoana dintr-o incapere"
E sanatos si necesar sa ai putin narcisism in tine dar nici chiar asa.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Într-adevăr însă îmi crește încrederea.

| Rd79 a răspuns:

Cati ani ai? Sunteti colegi? Vecini? In ce context va cunoasteti?