| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de o frica involuntară? Adica ție să nu îți fie neapărat atât de frica insa sa incepi sa tremuri sau sa te ia amețeala fara sa vrei

Răspuns Apreciat de Editori
| SiA31 a răspuns:

Cred că ce încerci tu să explici, este o fobie. Anumite fobii de vindecă, altele nu. Depinde de natura lor.
Cel mai mare ajutor ți-l poate oferi un psiholog, pentru că o persoană calificată te poate sfătui cel mai bine în ceea ce privește stările acestea. Totul e în funcție de fiecare fobie și fiecare persoană în parte happy

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Atac de panică se numești si posibil anxietate.Un medic te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o teama nejustificata se numește anxietate sau fobie sociala dacă acel tremur te ia când ai contact cu oamenii și eu eram asa da mi sa ameliorat anxietatea. Anxioliticele te pot ajuta în acest caz pari a avea o anxietate serioasa simptomele descrise de tine sunt simptomele anxietății. Dacă e vorba de fobie atunci un psiholog e ok dar și psihiatru fără tratament e greu sa controlezi acel tremur depinde în ce context apare acest tremur și ce gânduri îl cauzează dar te asigur ca va trece dacă e din cauza relațiilor interpersonale socializarea face minuni dacă e din alte cauze idk