| juniper a întrebat:

Cum se formeaza ceara din urechi?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Glandele ceruminoase din urechi secreta ceara pentru ca aceasta sa retina murdaria, praful si alte particule, care ar putea ajunge pana in urechea interna si provoca probleme.

2 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Ceara din urechi [se mai zice și cerumen] este o secreție a corpuluiwinking și nu lasă praful și ale chestii sa ajungă la timpanwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea iti buzaie pe la urechi albinele... buzz, buzz.laughing poti sa faci lumanari din ceara sau statuete cu mine in pielea goalahee heebatting eyelashes