| Alexandru142000 a întrebat:

Cum se instaleaza un router?

1 răspuns:
| andyeyes99 a răspuns:

Depinde de tip, model. Ai un cablu lan pe care il bagi de la router(la router ai mai multe locase pentru a baga cablu, iar tu trebuie sa il bagi in unul de culoare galbena, cred ca era galbena) in pc. Pe urma bagi cablul de la internet in router in locasul de culoare diferita. Il pornesti si vezi ca sub el s-ar putea sa scrie un ip ceva de genul 192.168.1.1 pe care il scrii in browser.(asta e una din variantele de instalare)
Cea dea doua este aceea cu cd-ul daca ai asa ceva sau sa cauti pe internet install-ul daca stii ce tip de router ai.(Varianta asta e mult mai simpla). Mai mult nu pot sa iti spun pentru ca nu stiu ce tip de router ai.