| anonim_4396 a întrebat:

Cum se invata o limba noua oral? Am vazut ca unele persoane daca aud mai multe cuvinte, de exemplu 3 legate, li se pare ca formeaza un cuvant din limba lor. Care este explicatia pertinenta?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ascultând material video în engleza se exemplu. Poți învață limba.

| LPCTSTR a răspuns:

N-am auzit de asa ceva.
Ce zici tu legat de 3 cuvinte si intelegerea proprie, mi se pare destul de anormal
Eu cand am invatat engleza, de exemplu, am inceput cu clipuri pe Youtube legate de stiinte, asa mi-am fosrmat un vocabular destul de specializat pe diverse domenii, desi eram destul de maricel cand am inceput.