| angela111 a întrebat:

Cum se poate strege un cont de pe TPU?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Ai raspunsul aici: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
(''Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse.
In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.'')
Bafta.

PS: O astfel de intrebare mergea pusa si la categoria- ''Totul despre TPU''.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci o cerere la Contact, indicat in cursul saptamanii.
Http://www.TPU.ro/contact
Vei primi un mesaj standard de la Cristina prin care iti spune ca regreta enorm ca te gandesti sa parasesti comunitatea, bla bla.Ii confirmi ca doresti acest lucru si il va sterge...in cele din urma.Sa nu uiti sa atasezi link-ul catre profilul tau.